امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24149
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دیوانعالی اسلام‌آباد از پلیس این منطقه خواست تا موضوع دست داشتن مشرف در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دیوانعالی اسلام‌آباد از پلیس این منطقه خواست تا موضوع دست داشتن مشرف در ماجرای قتل «عبدالرشید غازی» روحانی سابق «لال مسجد» و «صاحبه خاتون» همسر وی را مورد بررسی قرار دهد.

«نورالحق قریشی» قاضی دیوانعالی اسلام‌آباد از پلیس خواست تا با بررسی دادخواست «هارون رشید» فرزند عبدالرشید برضد مشرف، درصورت وجود شواهدی دال بر این موضوع، پرونده‌ای بر ضد رئیس‌جمهور سابق پاکستان تشکیل شود.

هارون رشید با ارائه دادخواستی به دیوانعالی اسلام‌آباد، اعلام کرده است که پدر و مادرش در حمله نظامیان به لال مسجد که به دستور مشرف حاکم نظامی سابق پاکستان در سال 2007 صورت گرفته است کشته شدند.

وی مدعی شده است که اظهارات حدود 400 شاهد درباره این حادثه در کمیته حقیقت‌یاب ثبت و ضبط شده است.

در همین حال، «الیاس صدیقی» وکیل مشرف با اعلام اینکه هیچ شواهدی دال بر اینکه مشرف به‌طور مستقیم دستور حمله به لال مسجد را صادر کرده بود وجود ندارد، تصریح کرد که اگر فرد شاکی شواهدی دراین باره دارد باید در دادگاه ارائه کند.

وی همچنین عنوان کرد که دستور حمله به لال مسجد با تأیید کابینه انجام شده و اگر مشرف مرتکب خطایی شده بود، در آن صورت طبق قانون اساسی، اعضای پارلمان وقت می‌توانستند وی را به دادگاه فرابخوانند.

ارتش پاکستان در سال 2007 میلادی با حمله به «مسجد سرخ» اسلام‌آباد موسوم به لال مسجد، باعث کشته شدن دست‌کم 100 تن از جمله عبدالرشید غازی نایب خطیب این مسجد شدند.

پرویز مشرف که چند ماه پیش برای شرکت در انتخابات به پاکستان بازگشته بود، هم اکنون به اتهام دست داشتن در قتل «بی‌نظیر بوتو» نخست‌وزیر فقید پاکستان در سال 2007، قتل «احمد بوگتی» رهبر بلوچ‌ها در سال 2006 و نیز بازداشت غیرقانونی 60 تن از قضات در سال 2007 در بازداشت خانگی به‌سر می‌برد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها