امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24152
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دکتر محمد البلتاجی از رهبران حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی اخوان المسلمین در صفحه خود در پایگاه اجتماعی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دکتر محمد البلتاجی از رهبران حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی اخوان المسلمین در صفحه خود در پایگاه اجتماعی فیس بوک نوشت که بعد از رسوا شدن دخالت‌های آشکار آمریکا در انجام مقدمات کودتا در مصر و بعد از رسوا شدن رضایت آمریکا از ربودن رئیس جمهور منتخب مصر به علت رد انجام دیکته‌های آمریکا، الان دولت این کشور به دنبال آزادی محمد مرسی است تا بر رسوایی حمایت خود از کودتا در مصر سرپوش بگذارد.

وی در این مطلب تاکید کرد: موضوع ما تنها موضوع حبس و ربایش رئیس جمهور نیست، بلکه کشور نیز ربوده و حبس شده است و در نتیجه ما از مطالبه خود در آزادی رئیس جمهور عقب‌نشینی نمی‌کنیم، این مطالبه تنها با آزادی وطن (یعنی پایان دادن به کودتا و لغو تمام آثار آن و بازگشت مشروعیت قانون اساسی منتخب در این کشور) محقق خواهد شد.

البلتاجی به صورت مشخص تاکید کرد که تظاهرات کنندگان 4 مطالبه دارند که عبارت است از بازگشت مرسی به قدرت، بازگشت قانون اساسی به صحنه اجرایی کشور، بازگشت مجلس شورا و برکناری السیسی وزیر دفاع مصر.

وی در پایان تاکید کرد که شهدا و زخمی‌های حوادث اخیر تنها برای شخص رئیس جمهور این کشور جانفشانی‌ها را انجام نداده‌اند، بلکه این کار را برای کشور آزاد و دولت دموکراتیک غیر نظامی انجام داده‌اند، نه برای دولتی نظامی که به خواسته کودتاگران، سرکوبگر و پلیسی است.
اننتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها