امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24153
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ مصطفی ملص» رئیس مجمع همبستگی ملی لبنان و از روحانیون برجسته طرابلس با حضور در محل سفارت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ مصطفی ملص» رئیس مجمع همبستگی ملی لبنان و از روحانیون برجسته طرابلس با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و لبنان گفت‌وگو کرد.

رئیس مجمع همبستگی ملی لبنان با تبریک مجدد انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری اسلامی و برگزاری ظفرمندانه انتخابات ریاست جمهوری به نحوی که موجب مات و مبهوت شدن دشمنان جمهوری اسلامی ایران شد به مقایسه نظام توانمند جمهوری اسلامی ایران پس از 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و تحولات صحنه مصر پرداخت.

وی اعتقاد ملت ایران به اصول مترقی دین حنیف اسلام و اطاعت پذیری بی شائبه آنان از رهبری انقلاب را رمز اصلی پایداری انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست به نحوی که علی‌رغم گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به امر رهبر انقلاب قریب 75 درصد مردم به صحنه آمده و در انتخابات شرکت و بار دیگر با جمهوری اسلامی ایران بیعت کردند. اما در مصر فقط بعد از یک سال از حکومت جدید مردم رئیس جمهور را برکنار کردند.

شیخ مصطفی ملص با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی و همپیمانان آن برای ایجاد اختلاف بین امت اسلامی بر ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی و تحقق انسجام اسلامی در برابر فتنه انگیزی آنان تأکید کرد.

رئیس مجمع همبستگی ملی لبنان همچنین از تلاش بی وقفه جمهوری اسلامی ایران در تثبیت استقرار و ثبات لبنان و وحدت تمام جریان‌های سیاسی این کشور تقدیر و ابراز امیدواری کرد تمام گروه‌های سیاسی و مذهبی لبنان، همه توان خود را متوجه مقابله با سیاست‌های خطرناک سلطه جویان و صهیونیست‌ها کنند.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با اشاره به تحولات منطقه به خصوص سوریه و مصر، به مواضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسایل عادلانه و حق طلبانه تأکید کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از حقوق همه ملت‌ها در دستیابی به آزادی و کرامت و استقلال حمایت کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها