امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24166
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، دادگاه عالی روسیه حکم صادره از دادگاه فدراسیون «استاوروپول» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، دادگاه عالی روسیه حکم صادره از دادگاه فدراسیون «استاوروپول» درباره منع حجاب در مدارس این منطقه را تایید کرد.

بنابر این گزارش، این حکم دادگاه عالی روسیه که به نوعی می‌تواند آغازی بر منع حجاب در بیشتر مناطق روسیه شود در حالی صادر می‌شود که پدرانی که نسبت به این حکم در این فدراسیون در شمال قفقاز شکایت داشته‌اند تاکید کرده‌اند که چنین حکمی مخالف قانون اساسی فدراسیون روسیه مبنی بر آزادی عقیده و ایمان است.

حکم دادگاه عالی روسیه در حالی حکم دادگاه محلی مبنی بر «حق دولت در مطالبه از دانش‌آموزان برای پوشیدن لباس عادی»  درجهت «تضمین حقوق مساوی برای همگان» را تایید کرده که «مراد موسایف» وکیل شاکیان اعلام کرده است که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

بنابر این گزارش این حکم دادگاه عالی روسیه در حالی صادر می‌شود که در فدراسیون‌هایی چون «چچن» و «تاتارستان» که اکثریت مسلمان دارند دختران در مدارس در پوشش حجاب آزاد هستند اما در فدراسیون‌هایی با اکثریت مسیحی چون «استاوروپول» تلاش‌هایی برای منع حجاب صورت می‌گیرد.

در همین حال ولادیمیر پوتین رئیس جمهور مورد حمایت کلیسای ارتدوکس روسیه در آوریل گذشته ممنوعیت حجاب در مدارس را نادرست خوانده و و گفته بود ترجیح می‌دهد لباس رسمی مدارس مشکلی این چنینی را حل کند.

به گزارش فارس، در فدراسیون روسیه نزدیک به 20 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند که در 80 فدراسیون آن پراکنده‌اند و در اکثر آنها حجاب امری پذیرفته شده است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها