امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24184
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید صباح‌الدین متقی با اشاره به وضعیت طرح جامع ساماندهی حریم تهران گفت: از سه سال گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید صباح‌الدین متقی با اشاره به وضعیت طرح جامع ساماندهی حریم تهران گفت: از سه سال گذشته اقدامات لازم برای تهیه این طرح اغاز شد و اواخر سال 90 این طرح آماده و به شورای شهر ارائه شد که اعضای شورا به ما اعلام کردند که طرح تهیه شده برای شش هزار کیلومتر از تهران است که شامل 24 شهر و 204 روستا است و مدیریت حریم هر یک از این شهرها مجزاست و مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد .

وی افزود : برای رفع این مشکل پیشنهاد شد تا این طرح راهبردی توسط شورای عالی شهرسازی و معماری به همه شهرستان‌های واقع در این شش هزار کیلومترو همه 24 شهرداری واقع در محدوده حریم این طرح ابلاغ شود تا ملاک عمل حریم خود را این طرح قرار دهند و این محدوده را پهنه گردشگری بدانند و اجازه ساخت صنعتی و ساخت و ساز ندهند.

مدیر کل حریم شهرداری تهران تصریح کرد: این طرح هم اکنون در مرکز مطالعات قرار دارد تا در صورت امکان این مرحله دنبال شود.

متقی در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین پیشنهاد دادیم تا درصورت عدم اجرای آن، این طرح در 1200 کیلومترحریم مصوب تهران که نیاز به مصوبه ای ندارد و جزو وظایف ذاتی شهرداری است  اجرا شود که هم اکنون این کار درحال انجام است و هر آنچه در این طرح دیده شده در این محدوده 1200 کیلومتری حریم تهران انجام می شود.

وی تصریح کرد: در ادامه اجرای این طرح ، هم اکنون این طرح سیستمی شده و به این ترتیب اگر کسی خواست ساخت و سازی انجام دهد می تواند از این طریق استعلام کند و از مجوز قانونی محدوده ساخت و ساز خود مطلع شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها