امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24188
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در راولپندی، پس از تعلیق مذاکرات صلح طالبان و آمریکا در دفتر سیاسی شبه‌نظامیان در قطر، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در راولپندی، پس از تعلیق مذاکرات صلح طالبان و آمریکا در دفتر سیاسی شبه‌نظامیان در قطر، مقامات واشنگتن درتلاشند تا با کمک برخی واسطه‌ها بار دیگر این روند را آغاز کنند.

برهمین اساس، «ریچارد اولسون» سفیر آمریکا در پاکستان در شهر راولپندی به دیدار «مولانا سمیع‌الحق» پدر معنوی طالبان که از نفوذ خوبی بین این گروه برخوردار است رفت.

وی در این دیدار که بیش از 2 ساعت به طول انجامیده است، درباره اوضاع منطقه و نیز توقف روند مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان در قطر با سمیع‌الحق گفت‌وگو کرد.

گفته می‌شود که اولسون در این دیدار، از سمیع‌الحق برای از سرگیری روند مذاکره با طالبان در قطر درخواست کمک کرده است.

همچنین گزارش دیگری نیز حاکی از آن است که دولت اوباما برای ثمربخش بودن مذاکرات صلح، مذاکراتیبا مقامات عربستان و چند کشور اسلامی دیگر داشته است تا حمایت آنان را در این خصوص جلب نماید.

دفتر طالبان چندی پیش به طور رسمی در شهر دوحه بازگشایی شد اما بعد از اعتراض دولت افغانستان به برافراشته شدن پرچم امارات اسلامی در دفتر طالبان، مذاکره آمریکا با طالبان به حالت تعلیق درآمد.

مذاکرات طالبان و آمریکا در شرایطی به حال تعلیق درآمده است که طرفین مذاکره از همان ابتدا نتوانستند با شروط یکدیگر کنار بیایند.

کارشناسان معتقدند که نمی‌توان زیاد به آینده مذاکرات قطر امیدوار بود و انتظار نمی‌رود توافق مهمی بین آمریکا و طالبان صورت گیرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها