امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24189
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در دیدار با "محمد الدیب" سفیر مصر در مسکو با وی در خصوص برخی ابعاد مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه و همچنین اوضاع کنونی در مصر گفت‌وگو کرد.

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه یادآور شد: در جریان این دیدار طرفین به تبادل نظر و بررسی اتفاقات رخ داده اخیر در مصر با توجه به اهمیت اوضاع در ایجاد بی ثباتی در کل منطقه خاورمیانه پرداختند. در این بین طرف روسی یکبار دیگر بر مواضع اصولی مسکو در این خصوص تاکید کرد که مشکلات موجود و اختلاف بین جناح‌های سیاسی در مصر باید از طریق گفت‌وگوهای ملی بدون استفاده از روش‌های خشونت آمیز و صرفا با توجه به اهمیت مسئله وفاق ملی و منافع ملت مصر حل و فصل شوند.

بر اساس این اطلاعات معاون وزیر خارجه روسیه و سفیر مصر در این دیدار همچنین برخی ابعاد همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه نیز پیش از این اعلام کرده بود که مسکو امیدوار است ملت مصر بتواند از طریق گفت‌وگوهای ملی با حضور همه نیروهای سیاسی، اقشار اجتماعی، نژادی و مذهبی، سرنوشت خود را تعیین کند.

لاوروف تاکید کرده بود که روسیه به برقراری ثبات در مصر و کل منطقه خاورمیانه علاقه مند هستند، چرا که مصر یکی از کشورهای مهم عربی است که روند اوضاع در آن روی اوضاع کلی در منطقه و جهان عرب تاثیر خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها