امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24190
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، گزارش رسمی اسرائیل از افزایش پدیده فرار سربازان از خدمت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، گزارش رسمی اسرائیل از افزایش پدیده فرار سربازان از خدمت نظامی به خاطر ترس از جانشان در سایه نابسامانی اوضاع کشورهای همسایه، پرده برداشت.

بر اساس این گزارش در همین رابطه سال گذشته (2012) بیش از 14 هزار سرباز به دلیل فرار از خدمت نظامی به زندان محکوم شده‌اند.

گزارش مرکز تحقیقات و اطلاعات وابسته به کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که حدود 14 هزار سرباز زن و مرد در سال 2012 وارد زندان نظامی شده‌اند که جرم اکثر آنها فرار از خدمت نظامی بوده است.

در این گزارش که در رسانه‌های عبری منتشر شد، اشاره شده است که اوضاع سیاسی و امنیتی دشوار اسرائیل تا حد زیادی در تقویت پدیده فرار از ارتش به دلیل ترس سربازان از انجام خدمت نظامی در اراضی اشغالی فلسطین در سایه اوضاع کنونی، سهیم بوده است.

تحلیلگران سیاسی و نظامی نیز در تحلیل این گزارش به وجود شکاف‌های اجتماعی و اقتصادی عمیق و روزافزون در ارتش اسرائیل اشاره کردند، امری که در سال‌های آینده تشدید خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار