امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24191
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سرلشکر سالم قندیل، رئیس ستاد کل ارتش لیبی در اظهاراتی به شبکه ماهواره ای لیبیا اولا گفت: ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سرلشکر سالم قندیل، رئیس ستاد کل ارتش لیبی در اظهاراتی به شبکه ماهواره ای لیبیا اولا گفت: دولت کنونی لیبی نمی خواهد ارتشی ایجاد کند بلکه درصدد تشکیل نهادی به موازات ارتش با نام گارد ملی است.

وی افزود: راه حل برای تشکیل ارتش لیبی تاسیس شورای عالی دفاع در این کشور مرکب از افسران لیبیایی است تا از همه کشمکش‌های قومی و حزبی در لیبی به دور باشد.

رئیس ستاد کل ارتش لیبی گفت: میلیاردهای دلاری که برای ساختن نهاد ارتش و پلیس در لیبی در نظر گرفته می شود به صندوق نهاد نظامی واریز نمی شود بلکه به حساب های خصوصی نامعلومی واریز می شود.

سرلشکر قندیل تاکید کرد: گارد ملی که دولت لیبی به دنبال تاسیس آن است مثل گارد انقلابی در نظام سابق معمر القذافی است.

دولت لیبی به دلیل ضعف ارتش و نیروهای پلیس این کشور در تامین امنیت این کشور ضعیف عمل می کند.

نخست وزیر لیبی اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی برای انحلال گروه های شبه نظامی و الحاق عناصر آن به دستگاه امنیتی تلاش می کند.

زیدان در سفر اخیر خود به تونس نیز تاکید کرد: حکمی را برای تاسیس گارد ملی لیبی امضا کردیم که به زودی اجرا می‌شود و تعداد زیادی از انقلابیونی که سلاح حمل می‌کنند به عضویت این نهاد در خواهند آمد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها