امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24195
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که سناتور «کارل لوین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای کنگره آمریکا از دولت ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که سناتور «کارل لوین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای کنگره آمریکا از دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری کشورش خواسته است تا یک ائتلاف بین المللی نظامی را علیه سوریه سازماندهی کند.

بر اساس این خبر، این سناتور آمریکایی تاکید کرده است که دولت واشنگتن باید ائتلافی از ناتو و کشورهای عربی را در مسیر برنامه ریزی برای حمله به نظام سوریه هدایت کند.

لوین در این باره مدعی شده است که ائتلاف پیشنهادی 12 عضوی وی باید برای حملات هوایی به تاسیسات نظامی سوریه آماده شوند تا از این طریق به شورش در حال نزول سنی ها در این کشور کمک شود.

بر اساس این خبر، این سناتور آمریکایی اعلام کرده است: افزایش فشار نظامی علیه اسد تنها راه برای دستیابی به یک راه حل مورد مذاکره در سوریه است و این رویکرد به نوبه خود نیازمند احیای ثبات در منطقه ای است که قطعا به بی ثباتی بیشتری نیاز ندارد.

لوین در اظهارات تاریخ 10 ژوئیه سال جاری میلادی خود در اندیشکده صلح بین‌المللی «کارنگی» از پیش بینی خود درباره آنچه «اقدامات محدود» توسط ائتلاف تحت حمایت آمریکا علیه نظام سوریه نامید، خبر داد و بر ضرورت حملات هوایی این ائتلاف علیه نیروی هوایی سوریه، قسمت توپخانه ارتش و تاسیسات اطلاعاتی این کشور تاکید کرد.

این سناتور جنگ طلب در ادامه مدعی شد که: آمریکا باید به سایر اعضای موسوم به «لندن 11»، شامل تعدادی از کشورهای عربی منطقه که صراحتا مخالفت خود را با نظام سوریه اعلام کرده اند، بپیوندد تا به طور جامع اقدامات مازاد برای تشدید فشارهای نظامی علیه نظام سوریه را برنامه ریزی کند.

ورلد تریبیون در ادامه خبر خود نوشت که اظهارات لوین که اخیرا از اردن و ترکیه به آمریکا بازگشته است،‌ مورد حمایت «آنگوس کینگ» نیز قرار گرفت و این سناتور نیز خواستار کمپین نظامی علیه نظام سوریه شد. گفته می شود که این دو سناتور آمریکایی با رهبران سیاسی و نظامی و همچنین شورشیان سوریه دیدار داشته اند.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در ادامه سخنان خود در کارنگی اعلام کرده است که: حتی اعلام روند برنامه ریزی هماهنگ به منظوری افزایش حمایت از مخالفان سوریه نیز، هدف جدی یک ائتلاف گسترده بین المللی را به اسد و متحدان روسی او نشان می دهد و باعث تقویت روحیه ارتش آزاد سوریه می شود و هدف محدود ما را که شامل ایجاد یک راه حل سیاسی است، پیش می برد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که سناتورهای آمریکایی تاکید دارند که از استقرار نظامی کشورشان در سوریه حمایت نخواهند کرد. این سناتورها همچنین اعلام کرده اند که تلاش فعلی دولت واشنگتن در قبال سوریه باید تمرکز بر برنامه ریزی نظامی و کمک به شورشیان سوری باشد تا حملات حقیقی به سوریه.

تاکید لوین بر ضرورت حمله نظامی به سوریه به بهانه مهار بی ثباتی در منطقه در حالی صورت می گیرد که غرب و در راس آن واشنگتن با حمایت تسلیحاتی و مالی از تروریست ها و شورشیان مستقر در سوریه در تلاشند تا اوضاع این کشور را ناآرام نشان دهند و مقدمه لازم برای مداخله نظامی در سوریه را فراهم کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها