امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۵:۴۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 242
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۲۶
تعداد بازدید: 572
نگاهداری معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود،  با بیان اینکه برای ...

نگاهداری معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود،  با بیان اینکه برای تداوم فعالیت اعضای هیئت علمی بازنشسته در دانشگاه‌ها تنهانگاهداری معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود،  با بیان اینکه برای تداوم فعالیت اعضای هیئت علمی بازنشسته در دانشگاه‌ها تنها تائید مدیر گروه کافی است، گفت: بر اساس ماده واحده جدیدی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، امکان تداوم و اشتغال اعضای هیئت علمی بازنشسته در دانشگاه‌ها مشروط به تمایل خود افراد و تایید گروه آموزشی مربوطه است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این ماده واحده با آیین‌نامه اعضای هیئت علمی بازنشسته وزارت علوم مغایرت دارد یا خیر؟ گفت: آیین‌نامه وزارت علوم همچنان پابرجاست و این ماده واحده تبصره‌ای بر آیین‌نامه وزارت علوم است که با هدف ایجاد ظرفیت برای تداوم فعالیت اعضای هیئت علمی بازنشسته تصویب شده تا آن دسته از بازنشستگان هیئت علمی که بر اساس همان آیین‌نامه وزارت علوم توان ادامه فعالیت را در خود می‌بینند بتوانند 5 سال دیگر به کار خود ادامه دهند.

نگاهداری ادامه داد: با توجه ناراضی بودن برخی از اعضای هیئت امنا که در سال‌های 90 و 91 بازنشست شده‌اند، این ماده واحده به آنها اجازه می‌دهد در صورت داشتن شرایط لازم به شغل خود بازگردند.

وی گفت: افراد بازنشسته می‌توانند با درخواست خودشان و تایید گروه آموزشی بر اساس آیین‌نامه بازنشستگی اعضای هیئت علمی وزارت علوم به کار خود بازگردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها