امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2420
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 149
محمد باهنر در یک نشست خبری در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی این خبرگزاری، اظهارداشت: شرط اصلی ...

محمد باهنر در یک نشست خبری در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی این خبرگزاری، اظهارداشت: شرط اصلی اجرای مراحل بعدی قانون هدفمندی یارانه‌ها، آسیب شناسی مرحله اول اجرای این قانون است.

وی ادامه داد: مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها اجرا شد و ادامه خواهد داشت و برداشتن گامهای بعدی نیز غیرقابل اجتناب است ولی شرط اول آن، آسیب شناسی مرحله اول این قانون است.

وی افزود: در مرحله بعدی هدفمندی یارانه‌ها می‌توانیم به جای اضافه کردن مبلغ یارانه‌های نقدی، آن را در جهت ارائه خدمات به مردم صرف کنیم.

باهنر توضیح داد: اگر به ازای هر ایرانی 10 هزار تومان هزینه کنیم، کل درمان در کشور رایگان می‌شود و به این ترتیب، فرانشیز درمان صفر خواهد شد.

وی افزود: همچنین می‌توانیم بیمه بیکاری را در کشور داشته باشیم تا اگر فردی به سن اشتغال رسید ولی از شغل محروم بود، بیمه بیکاری داشته باشد.

این نامزد دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نرخ بیکاری در کشور غیرقابل تحمل است، گفت: درحال حاضر خانواده‌هایی وجود دارند که در آنها حداقل یک یا دو نفر فارغ‌التحصیل بیکار حضور دارد.

وی تأکید کرد: می‌توان برای خانوارهایی که سرپرست آنها بیکار شده و یا نیروی آماده به کار دارند، بیمه بیکاری را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قرار نیست پولی از خزانه کشور، مالیاتها و یا سایر درآمدهای عمومی دولت بابت یارانه مصرف شود، گفت: اجرای اصلی قانون هدفمندی آن است که مردم به سمتی حرکت کنند که قیمت واقعی فرآورده‌های نفتی را بپردازند و از سویی، یارانه نیز دریافت کنند.

وی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر پرداخت یارانه 250 هزار تومانی گفت: اگر دولت برنامه ریزی داشته باشد می‌تواند حتی به ازای هر نفر 500 هزار تومان یارانه پرداخت کند.

باهنر ادامه داد: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی امکان‌پذیر است اما در این صورت به طور متوسط باید به همین اندازه از جیب مردم بابت تورم و گرانی برداشت شود.

وی تأکید کرد: اگر یارانه 250 هزار تومان شود، قیمت فرآورده‌های نفتی باید 7 تا 8 برابر قیمت فعلی باشد.
 
وی ادامه داد: این بار سنگین را نه اقتصاد خانوار و نه بنگاه اقتصادی می‌تواند تحمل کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها