امروز : یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 26
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24201
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبه پرس‌تی‌وی، نشست مهم سران بلوک تجاری مرکوسور روز گذشته در شهر مونته‌ویدئو پایتخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبه پرس‌تی‌وی، نشست مهم سران بلوک تجاری مرکوسور روز گذشته در شهر مونته‌ویدئو پایتخت اروگوئه برگزار شد.

در این نشست روسای جمهور کشورهای برزیل، اروگوئه، آرژانتین، ونزوئلا و بولیوی حضور داشتند.

سران این اتحادیه در بیانیه‌ پایانی این نشست با محکوم کردن جاسوسی آمریکا در آمریکای لاتین اعلام کردند: «ما موکدا مساله رهگیری ارتباطات تلفنی و الکتریکی و نیز اقدامات جاسوسی در کشورهای خودمان را رد می‌کنیم و آن را به عنوان نقض حقوق بشر و نقض حقوق شهروندی برای حفظ حریم خصوصی و اطلاعات می‌دانیم.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این رفتار غیرقابل قبولی است که حاکمیت ما را نقض می‌کند و به روابط میان کشورها لطمه می‌زند.»

رهبران کشورهای امریکای جنوبی، از حق اعطای پناهندگی به افراد دفاع کردند که این مساله با توجه به پیشنهاد اخیر اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن پیمانکار امریکایی افشا کننده برنامه‌های جاسوسی امریکا توسط ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه مطرح شد. اسنودن از 23 ژوئن زمانی که برای اجتناب از استرداد به امریکا از هنگ کنگ به روسیه آمده بود، در فرودگاه این کشور نگهداری می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما با هرگونه فعالیتی که بتواند قدرت دولت‌ها و اجرای حق اعطای پناهندگی را تضعیف کند، مخالفت می‌کنیم.»

هواپیمای ایوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی در دوم جولای، بر مبنای اطلاعات کذبی در مورد حضور احتمالی اسنودن در داخل این هواپیما در اتریش به زمین نشانده شد.

فرانسه، پرتغال، اسپانیا و ایتالیا به هواپیمای مورالس که از روسیه به بولیوی بازمی‌گشت، اجازه ندادند که از حریم هوایی آن‌ها عبور کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها