امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24203
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نشریه آمریکایی «هیل» چاپ کنگره، دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (جمعه) به گروه های حامی حقوق بشر ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نشریه آمریکایی «هیل» چاپ کنگره، دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (جمعه) به گروه های حامی حقوق بشر تاکید کرد که به «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که اخیرا از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی این آژانس پرده برداشته است، کمک نکنند.

بر اساس این خبر، یکی از مقامات سفارت آمریکا در تماس با یک فعال حقوق بشری که قرار بود روز گذشته در یک رویداد رسانه ای با اسنودن در فرودگاه مسکو دیدار داشته باشد، بار دیگر به تکرار موضع دولت اوباما در قبال اسنودن پرداخت و گفت که از نظر آمریکا، اسنودن یک متهم جنایی و نه یک افشاگر محسوب می شود.

«تانیا لاکشینا» مدیر برنامه روسیه در دیده بان حقوق بشر در این باره به روزنامه هیل ضمن اشاره به اینکه از دریافت این تماس تلفنی تعجب کرده است، گفت که ضمن حرکت به سمت فرودگاه مسکو، تماسی را از سوی یکی از کارمندان سفارت آمریکا دریافت کرده است.

بر اساس اعلام لاکشینا، «مایکل مک فال» سفیر آمریکا درصدد بوده است از طریق این تماس تلفنی، بار دیگر بر مخالفت رسمی مقامات آمریکایی با اینکه اسنودن حامی حقوق بشر نیست و یک ناقض قانون است که باید پاسخگوی اعمالش باشد، تاکید داشته باشد.

بر اساس این خبر، درحالیکه اسنودن روز گذشته با گروه های حامی حقوق بشر در فرودگاه مسکو دیدار داشت، دولت آمریکا در طول روز گذشته بیانیه های مشابه و علنی را به گروه های حامی حقوق بشر که قرار بود با اسنودن دیدار داشته باشد،‌ ابلاغ کرد.

اسنودن اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و کشورهای خارجی پرده برداشته و توسط واشنگتن به جاسوسی متهم شده و تحت پیگیرد قرار دارد.

روسیه نیز اخیرا در کنار کشورهای بولیوی، ونزوئلا و نیکاراگوئه، به اسنودن پیشنهاد پناهندگی داده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها