امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2422
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بهمن‌ماه سال 91، مدیر عامل همراه اول از کمبود شماره در این اپراتور و ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بهمن‌ماه سال 91، مدیر عامل همراه اول از کمبود شماره در این اپراتور و درخواست برای در اختیار گرفتن 20 میلیون شماره جدید خبر داد.

وحید صدوقی به فارس گفت: همراه اول با افزایش تعداد مشترکان با کمبود شماره مواجه شده و در سال 90 برای تامین بخشی از شماره‌های مورد نیاز خود ناگزیر به سلب امتیاز سیم‌کارت‌های بلااستفاده شده است.

وی یادآور شد: این اپراتور در فروردین‌ماه سال 91 درخواست تخصیص 20 میلیون شماره جدید (شامل دو رنج 10 میلیون شماره‌ای) را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده و هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

پس از آن پیگیری خبرنگار فارس در خصوص علت بی‌پاسخ ماندن درخواست این اپراتور برای در اختیار گرفتن رنج‌های جدید، به آنجا رسید که  لطف‌الله سبوحی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: به دلیل اینکه شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بدهی داشت، کمیسیون تنظیم مقررات فعلاً این درخواست را مورد بررسی قرار نداده است.

سبوحی به فارس گفت: تا زمانی که حقوق دولت به صورت کامل مشخص و پرداخت نشود تقاضای جدید را اجابت نخواهیم کرد.

اکنون این سوال مطرح می‌شود که در صورت ادامه‌دار شدن این موضوع و در نتیجه عدم تخصیص شماره‌های جدید،‌ همراه اول باید با مشکل کمبود شماره چه کند؟

لطف‌الله سبوحی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال راه‌کار Flat کردن شبکه همراه اول را گوشزد کرد.

معاون رگولاتوری گفت: این اپراتور می‌تواند به سمت Flat کردن شبکه حرکت کند و ما نمی‌توانیم فضای محدود شماره‌گذاری کشور را به دلیل اینکه اپراتوری می‌خواهد روش قدیمی خود را ادامه دهد، هدر دهیم.

به گزارش فارس، هم‌اکنون همراه اول از روش نامبرینگ منطقه ای استفاده می‌کند و برای هر منطقه کد خاصی دارد.

پس از همراه اول، اپراتورهای دیگری که روی کار آمدند از شبکه‌های Flat استفاده کرده‌اند؛ به این معنی که کد سیم‌کارت‌ها برای تمام مناطق مشترک است و تفاوتی با هم ندارد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار