امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24232
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهانبخش مظفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا طی مراسمی رسمی با حضور در محل کاخ ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهانبخش مظفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا طی مراسمی رسمی با حضور در محل کاخ ریاست جمهوری ایتالیا (کوئیرناله) با ناپولیتانو رئیس جمهور ایتالیا ملاقات و استوارنامه خود را تسلیم کرد.

وی با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به همتای ایتالیایی، به ظرفیت‌های فراوان موجود در مناسبات فیمابین اشاره و بر لزوم تقویت همکاری‌های دوجانبه در همه عرصه‌های سیاسی، بین‌المللی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی تاکید کرد.

مظفری با اشاره به سابقه مناسبات تاریخی و حسنه فیمابین و اهمیت و جایگاه دو کشور در دو منطقه حساس خاورمیانه و اروپا، بر ضرورت برقراری تعاملات و ارتباطات نزدیکتر بین دو دولت و دو ملت ایران و ایتالیا تاکید و خواستار اقدامات و همکاری نزدیک مقامات ایتالیایی برای مساعدت به روند حل و فصل معضلات تجاری و اقتصادی فراروی تجار و بازرگانان دو کشور که ناشی از اعمال تحریم‌های غیر قانونی و فراقطعنامه‌ای است و همچنین بالفعل رساندن ظرفیت‌های موجود در روابط دوجانبه شد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت تبادل هیئت‌های عالی رتبه بین دو کشور بر اهمیت ایجاد تحرک در کلیه عرصه‌های مناسبات دوجانبه و به خصوص در زمینه‌های پارلمانی تاکید کرد.

ناپولیتانو رئیس جمهور ایتالیا نیز در این ملاقات با خوشامدگویی به سفیر جمهوری اسلامی ایران و ابراز امیدواری نسبت به ارتقای مناسبات فیمابین، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور تاریخی و مهم در منطقه خاورمیانه یاد کرد که برای جمهوری ایتالیا دارای اهمیت زیادی است.

وی ضمن تمجید از حضور حداکثری مردم ایران در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، حضور 70 درصدی مردم در انتخابات را تبریک و آن را پشتوانه‌ای قوی برای رئیس جمهور دانست.

رئیس جمهور ایتالیا مراتب آمادگی کامل دولت ایتالیا برای تقویت و گسترش همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کرد.

وی با آرزوی موفقیت برای سفیر کشورمان در پیشبرد مناسبات فیمابین ، مراتب آمادگی دولت متبوع خویش برای مساعدت جهت نیل به اهداف از پیش طراحی شده برای تقویت و توسعه روابط و همکاری‌های دو‌جانبه را اعلام کرد.

در این ملاقات دو طرف بر اهمیت رایزنی بین مسئولان دو کشور به منظور ایجاد تحرک لازم در ابعاد مختلف روابط  دوجانبه تاکید کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها