امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24241
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 89
«علی شاه‌حاتمی» کارگردان نام آشنای سینمای کودک در گفتگو با خبرنگار سینمایی فارس،با اشاره به اهمیت سینما به عنوان رسانه‌ای کارآمد گفت: شان سینمای کودک ...

«علی شاه‌حاتمی» کارگردان نام آشنای سینمای کودک در گفتگو با خبرنگار سینمایی فارس،با اشاره به اهمیت سینما به عنوان رسانه‌ای کارآمد گفت: شان سینمای کودک در کشور ما بسیار بالاست، جشنواره و سینمای کودک ما به مفهوم واقعی بین‌المللی است و فیلمسازان این عرصه، جوایز معتبری را از جشنواره‌های مهم دنیا به دست آورده‌اند.
 
وی افزود: حداقل در زمینه سینمای کودک و برگزاری جشنواره کودک می‌توانیم مدعی باشیم که یکی از حرفه‌ای‌ترین کشورهای دنیا هستیم.
 
کارگردان فیلم «پرواز مرغابی‌ها» که در دوره بیست و سوم جشنواره کودک برگزیده داوران شد، اظهار داشت: سال گذشته در دوره بیست و ششم جشنواره، شاهد فیلم‌های خوبی برای سینمای کودک بودیم اما به‌نظرم جشنواره کودک می‌بایست مولد فیلم‌های تخصصی بیشتری باشد و ذهن داوران را بیشتر از این درگیر کند.
 
سازنده فیلم «ترکش‌های صلح» که در دوره پانزدهم جشنواره در بخش بین‌الملل مورد توجه واقع شد، گفت: به نظرم باید از فضای جشنواره کودک جهت گفتگو و هم‌اندیشی میان کارگردان‌های مطرح خارجی و فیلمسازان داخلی استفاده کرد و با برگزاری نشست‌های تخصصی و گفتگو محور، جشنواره را به رونق بیشتر نزدیک کرد.
 
کارگردان فیلم تحسین شده «کولی» در بخش بین‌الملل جشنواره هفدهم کودک در پایان گفت: از آنجا که اصفهان جایگاه اصلی جشنواره کودک است و نام جشنواره کودک با شهر اصفهان گره خورده است، امیدوارم با حل شدن مشکلات، جشنواره بیست و هفتم نیز در این شهر برگزار شود.
 
براساس این گزارش، بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری «سیداحمد میرعلایی» در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه سینمای ایران و مسابقه فیلمنامه‌نویسی از 15 تا 19 مهر ماه با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها