امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24244
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «سبک زندگی قرآنی» با حضور «حجت‌الاسلام محمدیان» رئیس نهاد ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «سبک زندگی قرآنی» با حضور «حجت‌الاسلام محمدیان» رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها شب گذشته 21 تیرماه در بیست‌ویکمبن نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.

ابتدای این نشست که با استقبال خیل عظیم جوانان و دانشجویان کشور برگزار شد؛ «کریم منصوری» به تلاوت قرآن کریم پرداخت.

سپس حجت‌الاسلام محمدیان با بیان اینکه شرافت هستی و ماه مبارک رمضان، نزول قرآن است، گفت: واجب شدن روزه برای درک بیشتر آیات نورانی قرآن است و اگر روزه واجب شده برای این است که انسان برای نزول قرآن آماده شود.

وی با اشاره به معجزه پیامبر اکرم(ص) که معجزه‌ای جاویدان است، ادامه داد: امروز معجزه پیامبران دیگر با وجود بزرگ بودن قابل ارائه نیست و به تاریخ پیوسته است، اما معجزه پیامبر(ص) یعنی قرآن کریم، معجزه‌ای در دسترس و برای تمامی زمان‌ها است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید همان‌طور که برای رفتن به زیارت مشتاق هستیم، برای تلاوت قرآن نیز شوری در وجود خودمان داشته باشیم، اظهار داشت: زیارت یک اراده قلبی و علاقه‌ای واقعی است که شور خاصی در انسان به‌وجود می‌آورد که اگر این اشتیاق را در خصوص قرآن و تدبر در آیات آن داشته باشیم، گام نخست هستی را درست برداشته‌ایم.

با تلاوت خالصلانه قرآن افق‌های هستی به روی بشر گشوده می‌شود

محمدیان با اشاره به اینکه باز شدن افق‌های روشن هستی از طریق تدبر در آیات الهی امکان‌پذیر است، تصریح کرد: افرادی هستند که به واسطه تلاوت قرآن، دریچه‌های هستی به روی آن‌ها گشوده می‌شود، این افراد کسانی هستند که با نیت خالص و حضور قلب به تلاوت قرآن می‌پردازند. بنابراین نباید توقع داشت که آیات قرآن در قلب تمامی افراد نفوذ کند، چرا که نحوه خواندن قرآن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام محمدیان با بیان اینکه هر آیه قرآن در لحظه‌ای برای ما تاثیرگذار است، گفت: باید تاثیرگذارترین آیه قرآن که سرنوشت ما را تغییر داده، پیدا کنیم تا از طریق همان آیه راه را بیابیم و به قرآن نزدیک شویم.

وی با اشاره به اینکه قرآن کتابی زنده و شفابخش است، اظهار داشت:  خداوند در قرآن مؤمنان را به حیاتی برتر که قابل تصور نیست، دعوت کرده است که امیدواریم در این ماه عزیز و شب‌های نزول قرآن بتوانیم خود را از مرحله خاکی به سلوک و مرحله ملکوتی نزدیک کنیم.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها را شناساندن حیات برتر که خداوند به بشر معرفی کرده است، دانست و گفت:‌ باید پژوهش‌های دانشگاهیان به سمتی رود که راه رسیدن به حیات برتر را بیابند چرا که بالاترین حرف، حرف قرآن است و شیرینی تلاوت قرآن لذت فهم و توفیق عمل به آن را به انسان عنایت می‌کند.
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها