امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24255
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 152
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره ...

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح تغییر نحوه رأی اعتماد به کابینه، اظهار داشت: در صورت بررسی خارج از نوبت طرح مذکور، جزئیات این طرح باید با دو سوم آرای نمایندگان به تصویب برسد چراکه تغییر آیین‌نامه داخلی مجلس است.

وی با بیان اینکه بنده به نتیجه این طرح خیلی خوشبین نیستم، تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس می‌خواهند ضوابطی را برای وزرایی که معرفی می‌شوند، تعیین کنند تا حداقل شایستگی‌ها و تناسب لازم در انتخاب وزرا برای مسئولیت‌های پیش رو وجود داشته باشد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه یادآور شد: وزیری که نمایندگان مجلس به او رأی می‌دهند، باید ملاک‌ها و معیارهای لازم و متناسب داشته باشد.

وی اضافه کرد: تصویب چنین طرحی در آستانه آغاز به کار دولت جدید، ممکن است تا حدودی ذهنیت ایجاد کند که مجلس می‌خواهد برای دولت محدودیت ایجاد کند و احیاناً در آغاز شکل‌گیری دولت سنگ‌اندازی کند، از این قبیل موارد ممکن است در اذهان عمومی ایجاد شود لذا بنده شخصاً در این شرایط مطرح شدن چنین طرح‌هایی را مناسب نمی‌دانم گر چه به وجود ضوابط معتقدم، اینکه باید در رده‌های مختلف مسئولیت، ضوابط حاکم باشد تا روابط و اعمال فشار از ناحیه گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌ها و باید ضوابط بتواند بر انتخاب مدیران ارشد نظام به خصوص وزرا که باید در برابر مجلس پاسخگو باشند، حاکم باشند ولی شاید زمان ارائه این طرح مناسب نباشد.

سبحانی‌نیا همچنین با اشاره به انتخاب چهار نماینده در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نهم که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در برخی حوزه‌های انتخابیه برگزار شد، درباره زمان برگزاری مراسم تحلیف این نمایندگان، گفت: مراسم تحلیف نمایندگان میاندوره‌ای مجلس که در انتخابات اخیر به خانه ملت راه یافتند، در جلسات علنی این هفته مجلس برگزار می‌شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: پرونده‌های این نمایندگان با انجام قرعه‌کشی به شعب می‌رود تا شعب تشکیل جلسه فوق‌العاده دهند و اعتبارنامه نمایندگان جدید را مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش فارس، محمدمهدی مفتح از حوزه انتخابیه تویسرکان، حمیدرضا مشهدی عباس از حوزه انتخابیه دماوند، شمس‌الله شریعت‌نژاد از حوزه انتخابیه رامسر و عمران علی‌محمدی از حوزه انتخابیه ایلام در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نهم برگزیده شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار