امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24262
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران بررسی لایحه بودجه سال 92 کل کشور که در این مرکز برگزار شد، ضمن تشکر از تمام دست‌اندرکاران بررسی لایحه بودجه سال 92 کل کشور اظهار داشت: قانون بودجه‌ریزی در کشور با مشکلات بسیاری همراه است که باید به عنوان موضوع مهم در مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گیرد.

وی افزود: در بررسی‌های قانون در طول سال، قانونی مهم‌تر از قانون بودجه پیدا نمی‌کنیم، چراکه تمام قوانین یک سال کشور در قانون بودجه خلاصه می‌شود که این موضوع اهمیت بررسی قانون بودجه را نشان می‌دهد.

نماینده شاهرود خاطرنشان کرد: گاه غفلت‌ها یا تزاحم‌ها در حوزه قانون سبب شده تا به صورت مناسب به موضوع بررسی قانون بودجه پرداخته نشود.‌

جلالی با تأکید بر اینکه باید از کارهای پژوهشی کلیشه‌ای و تکراری دوری شود، تصریح کرد: نباید همیشه به تاریخ نگاه کنیم و در گذشته و آمار زندگی کنیم، بلکه باید نقشه راه داشته باشیم و هر کدام ببینیم که در حوزه کاری خود چه نیازهایی داریم، خلأهای آنها را شناخته و آسیب شناسی کنیم تا از کارهای تکراری جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: با تعیین و تبیین نقشه راه در مرکز پژوهش‌ها باید برنامه‌ریزی‌هایی جدی صورت بگیرد تا درباره خلاء‌های قانونی کشور قانون‌نویسی انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه بررسی‌های کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در بحث بودجه در زمان ایام تعطیلات عید هم ادامه داشت، یادآور شد: در زمان بررسی لایحه بودجه سال 92 کل کشور هماهنگی‌های خوبی در مرکز پژوهش‌های مجلس صورت گرفت و معاونان، مدیران و کارشناسان دفاتر مرکز در زمینه بودجه به خوبی با یکدیگر همکاری و هماهنگی داشتند که در نهایت کار خوبی در بحث بودجه انجام شد.

جلالی خطاب به کارکنان مرکز پژوهش‌های مجلس بیان کرد: شما سرمایه‌های بزرگی برای مجلس و کشور هستید و این مجموعه فرصت خوبی برای مرکز پژوهش‌های مجلس و کشور ایجاد کرده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به زمان بودجه‌بندی ادامه داد: عادت کرده بودیم که اصل بودجه قبل از عید انجام پذیرد، اما دو سالی است که بودجه دیر به مجلس آمد و سال گذشته دو دوازدهم و در سال جدید سه دوازدهم بودجه به تصویب رسید که امیدواریم در دولت جدید این اتفاق رخ ندهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار