امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24264
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد گراوند جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی اعلام کرد: در 48 ساعت ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد گراوند جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی اعلام کرد: در 48 ساعت گذشته در نوار مرزی کشور 4 مورد درگیری مسلحانه داشتیم که در این درگیری‌ها 2 هزار و 700 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش کشف شد.

وی افزود: 3 مرحله از این درگیری‌ها در مرز استان سیستان و بلوچستان بوده و یک مورد از آن در منطقه تایباد در خراسان رضوی به وقوع پیوسته که طی آن یک نفر از اشرار کشته و یک قبضه سلاح به همراه مواد مخدر کشف شد و هیچ خسارتی به نیروهای مرزبانی وارد نشده است.

سردار گراوند همچنین گفت: تمام انتقال‌های مواد مخدر کشف شده به صورت دواب یا توسط کوله‌بری شخصی انجام شده است.

سردار گراوند در خصوص دیگر عملیات‌های انجام گرفته توسط نیروهای مرزبانی کشورمان در 48 ساعت گذشته گفت: در 2 نقطه دیگر از هنگ مرزی شیرین و مریوان قاچاقچیانی که قصد ورود اسلحه به کشورمان را داشتند با نیروهای مرزبانی مواجه شده و پس از درگیری در شب متواری شدند که در این درگیری‌ها 25 قبضه سلاح کمری کلت کشف و ضبط شد.

جانشین فرماندهی ناجا افزود: در هنگ مرزی بانه نیز نیروهای ما با قاچاقچیان مشروبات الکلی مواجه شدند که پس از درگیری مسلحانه 480 قوطی مشروبات الکلی به جای ماند که طی آن یک نفر از سربازهای مرزبانی مجروح شد.

وی همچنین در خصوص دیگر اقدامات مرزبانی گفت: طی 48 ساعت گذشته 140 نفر متجاوز مرزی، 200 هزار انواع مواد سوختی قاچاق، ۲ هزار قوطی مشروبات الکلی، 22 خودروی حامل انواع قاچاق،13 شناور حامل انواع کالاهای قاچاق و سوخت و 4 خودروی حامل مشروبات الکلی ضبط و کشف گردید و 52 نفر قاچاقچی سوخت دستگیر شدند.

وی همچنین افزود: از یک دستگاه اتوبوس که از مرز عراق وارد کشور ما می‌شد 4 جلد کتاب ممنوعه کشف و ضبط شد.

سردار گراوند تأکید کرد: طبق پروتکل‌های موجود بین کشورهای هم‌مرز با جمهوری اسلامی ایران کشورهای دیگر نیز موظف به کنترل مرزهای خودشان هستند و این تجاوزات مرزی و درگیری‌های مسلحانه از مرز به مرزبان‌های کشورهای مقابل اعلام خواهد شد تا کنترل بیشتری در مرزهای خود داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار