امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24266
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 114
به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، فعالان مغربی عضو موسسه رصد عادی سازی روابط مغرب با اسرائیل فاش کردند: مزارعی کشاورزی متعلق ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، فعالان مغربی عضو موسسه رصد عادی سازی روابط مغرب با اسرائیل فاش کردند: مزارعی کشاورزی متعلق به شرکت‌های اسرائیلی نوعی خرما تولید می‌کنند که در بازارهای مغرب به فروش می‌رسد.

 این موسسه اعلام کرد که شرکتی اسرائیلی در زمینه تولید خرما زمین‌های وسیعی زیر کشت خرما را در شهر الراشیدیه در جنوب شرق مغرب در اختیار دارد که در آنجا اقدام به بسته بندی و فروش خرمای خود در بازارهای مغرب می‌کند و این در حالی است که بر روی بسته بندی‌ها برچسب «تولید شده در اسرائیل» نصب شده در حالی که در مغرب تولید می‌شود.

این دیده بان تاکید کرد که مزارع واقع در الراشیدیه متعلق به شهروندانی صهیونیست و نه یهودیان با تبعه مغربی است که مساحت آن بیشتر از مساحت نوار غزه در سرزمین‌های فلسطینی است.

این زمین‌های زراعی، خرمایی مشهور در بازارهای مغربی تولید می‌کنند که قیمت هر کیلو از آن بالای 120 درهم مغربی است.

یک مقام دیده بان مبارزه با عادی سازی روابط اسرائیل با مغرب تاکید کرد: دادن مجوز به این شرکت اسرائیلی برای فعالیت در خاک مغرب به معنای تلاش برای عادی سازی است و این جرم محسوب می‌شود در حالی که دولت مغرب بر آن سرپوش گذاشته است.

از سوی دیگر مصطفی الخلفی، وزیر ارتباطات و سخنگوی دولت مغرب قول داد که این موضوع را به طرف‌های ذیربط انتقال می‌دهد تا آن را مورد بررسی قرار بدهند.

وی در عین حال هر گونه روابط اقتصادی رسمی بین دولت مغرب با اسرائیل را رد کرد.

عبدالقادره عماره، وزیر صنعت و تجارت مغرب نیز اخیرا تاکید کرد: وجود کانال‌های غیررسمی رابطه با اسرائیل مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرد.

موسسه رصد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، با حضور شماری از حقوقدانان، اساتید دانشگاه، وکلا، هنرمندان، ادیبان، شاعران، اصحاب رسانه و ورزشکاران تشکیل شده است.

در اساسنامه این موسسه آمده است: عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل به معنی به رسمیت شناختن و مشروع دانستن این رژیم و در نتیجه لغو و نابود کردن حق بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی فلسطین است.

این موسسه همچنین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرمی بر ضد امت غرب قلمداد می‌کند، زیرا رژیم صهیونیستی اوقاف مغرب به ویژه منطقه المغاربه در قدس را منهدم و مصادره کرده است، منطقه‌ای که از دیرباز اقامتگاه مغربی‌ها بوده و آرامگاه ابدی اجساد بسیاری از اموات مغربی است.

این در حالی است که شخص پادشاه مغرب و مقامات بلندپایه این کشور به برقراری و ادامه روابط با رژیم صهیونیستی، تمایل دارند.

این موسسه تاکنون چند مورد از فعالیت شخصیت‌های سیاسی و برخی از جوانان و موسسه‌های اقتصادی در بخش‌های کشاورزی و بازرگانی را در مغرب شناسایی کرده است که در پی عادی سازی روابط مغرب با اسرائیل هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها