امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24279
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اقدام نیروهای امنیتی حکومت بحرین به شکنجه شهروندان بحرینی متهم به ...

به گزارش خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اقدام نیروهای امنیتی حکومت بحرین به شکنجه شهروندان بحرینی متهم به عضویت در گروه «14 فوریه» و اقدام غیر اخلاقی و غیر اسلامی آنها را در برهنه کردن «ریحانه الموسوی»، شهروند بحرینی در بازداشت این نیروها با اعتراض‌های شدید و غضبناک مردم بحرین در سراسر روستاها و شهرک‌های این کشور مواجه و موجب شده تا فعالان بحرینی جهت اعلام همبستگی با «ریحانه الموسوی» تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های اعتراض‌ آمیز برگزار کنند.

در این ارتباط فعالان و معارضان بحرینی تاکید کردند که تجاوز نیروهای امنیتی وابسته به حکومت بحرین بیانگر سقوط و فروپاشی تمام ارزش‌های دینی و اخلاقی و انسانی توسط حکومت این کشور و حامیان و توجیه کنندگان این‌گونه اقدامات است. 
 
احمد العلوی: تعرض به ریحانه العلوی لکه ننگی بر پیشانی رژیم است

در این ارتباط «احمد العلوی» از اعضای جمعیت الوفاق، بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرینی که متخصص علوم تربیتی و روان شناسی است، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این ارتباط تاکید کرد، آنچه ریحانه الموسوی در معرض آن قرار گرفته لکه ننگی بر پیشانی عاملان آن و حامیان آنهاست.

العلوی در ادامه می‌افزاید: تجاوز و تعدی به ریحانه الموسوی لکه ننگ دیگری است که به پرونده جنایت‌های حکومت بحرین افزوده می‌شود و در پرونده‌های تخریب مساجد، قتل و کشتن و بازداشت شهروندان بحرینی و شکنجه آنها در زندان‌های این کشور نمود پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد که حکومت بحرین هر روز بعد دیگری از ماهیت واقعی خود را برملا می‌کند که به دور از احترام و توجه به تمام ارزش‌های اخلاقی و انسانی و دینی است که حتی حرمت زنان و ناموس و شرافت آنها از دست این جلادان در امان نیست.

العلوی توضیح داد:‌ بدون تردید چنین تعرض‌ها و تجاوزهایی با حمایت و پوشش آمریکا و انگلیس از حکومت بحرین صورت می‌گیرد و ما می‌دانیم که تاکنون تجاوزها و تعرض‌های بی‌شماری از این دست توسط عاملان حکومت بحرین علیه شهروندان بحرینی صورت گرفته است.
 
شیخ فاضل الزاکی: جلادان بحرین مورد تقدیر و تشکر قرار می‌گیرند

از سوی دیگر «شیخ فاضل الزاکی»، عضو هیئت مرکزی و رئیس کمیته شرعی و دینی مجلس علمایی بحرین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که جلادان در کشور بحرین نه تنها از هر گونه بازخواست و مجازات در امان هستند، بلکه حکومت بحرین از آنها تقدیر و تشکر می‌کند و حتی ترفیع مقام و رتبه هم می‌یابند.

شیخ الزاکی در ادامه افزود: تبرئه جنایتکاران و جلادان و اعلام حمایت آشکار مسئولان و مقامات بحرینی در مصون بودن این افراد از اجرای قوانین کشور علیه آنها پایه و اساس شکنجه و آزار و اذیت سازمان یافته و قانونمند علیه شهروندان بحرینی را تشکیل می‌دهد که در زندان‌های حکومت بحرین در بازداشت به سر می‌برند.

جعفر العلوی: حکم مردم بحرین علیه رژیم حاکم سقوط و سرنگونی است

این در حالی است که «جعفر العلوی» از رهبران معارض بحرینی و عضو جریان «العمل الاسلامی» بحرین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که رژیم آل خلیفه خواستار محاکمه یکی از زنان پاکدامن و با عفت بحرین بود که دست به این هم اقدام زد، در مقابل نیز مردم بحرین حکم خود را درباره رژیم حاکم صادر می‌کند که در لزوم سرنگونی و سقوط رژیم آل خلیفه نمود پیدا می‌کند.

العلوی در ادامه افزود: این اقدام رژیم حاکم بر بحرین نشان می‌دهد که آل خلیفه برای متوقف کردن انقلاب مردمی در این کشور و ایجاد رعب و وحشت در میان زنان بحرینی از پست‌ترین و فرومایه‌ترین راه‌ها و اقدامات استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: آنچه ریحانه الموسوی در معرض آن قرار گرفت، لکه ننگ جدیدی است که به پرونده سیاه این باند جنایتکار حاکم بر کشور افزوده می‌شود.

شورای علمای بحرین: تجاوز اخیر رژیم افشاکننده خط مشی سرکوب و شکنجه رژیم است

در همین ارتباط شورای علمای بحرین نیز با انتشار بیانیه‌ای در خصوص تعرض نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به «ریحانه الموسوی» اعلام کرد که این تجاوز افشا کننده خط مشی ثابت و قانونمند سرکوب و شکنجه رژیم حاکم بر بحرین و عمق نقض حقوق بشری است که در این کشور روی می‌دهد و تلاشی بیش از پیش برای تعمیق و تحکیم سیاست فرار از مجازات عاملان این جنایت‌ها از مجازات و بازخواست قانونی و فراتر از آن حمایت و تشویق آنهاست.

این بیانیه در ادامه افزوده است: این رفتارها و این نحوه تعامل با شهروندان بحرینی به دور از هرگونه ارزش‌های دینی و اخلاقی و آداب و رسوم و عرف‌های متداول و رایج نزد مردم بحرین است و تاکید دیگری است بر ضرورت پاسخ‌‌گویی به درخواست‌ها و مطالبات مردمی جهت تغییر واقعیت‌های فسادی که سراسر ارکان دستگاه‌ها و نهادهای حکومتی را فراگرفته و ضرورت اجرای قانون علیه همه شهروندان بحرینی به طور مساوی و به دور از هرگونه تبعیض و تفاوت است.

این درحالی است که روحانیون بزرگ و برجسته شورای علمای بحرین نیز با محکوم کردن این اقدام غیر انسانی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی به ویژه زنان در بند رژیم آل خلیفه و بازخواست و محاکمه جنایتکاران و جلادان شدند.

شورای علمای بحرین همچنین خواستار ایفای نقش انسانی و اخلاقی سازمان‌ها و موسسات مدافع حقوق بشر در این ارتباط در بحرین شدند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها