امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2428
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 158
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد خداکرمی ‌اظهار داشت: سازمان جهانی هواپیمایی کشوری «ایکائو» جهت ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد خداکرمی ‌اظهار داشت: سازمان جهانی هواپیمایی کشوری «ایکائو» جهت اطمینان از برقراری ایمنی فعالیت‌های هواپیمایی در سطح جهانی، برنامه ممیزی نظارت بر ایمنی را به اجرا گذاشته است.

وی افزود: این برنامه از طریق بررسی فعالیت‌های نظارتی سازمان‌های حاکمیتی هواپیمایی کشوری در حوزه‌های مختلف و با بررسی میزان استقرار و اجرای مولفه‌های اساسی نظارت بر ایمنی انجام می‌شود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی با بیان این که ایکائو تاکنون با رویکردهای مختلفی به این برنامه پرداخته است، افزود: آخرین رویکرد ایکائو، رویکرد پایش مداوم است که از اول ماه می 2013 به صورت عملیاتی آغاز خواهد شد.

خداکرمی علت اتخاذ این رویکرد توسط ایکائو را بررسی وضعیت نظارت بر ایمنی در کشورها به صورت مداوم عنوان کرد و گفت: با رویکرد مذکور در هر زمان معیاری به روز از درصد انطباق فعالیت‌های مرتبط با ایمنی با استانداردهای ایکائو در اختیار سازمان جهانی هواپیمایی کشوری و کشورهای متعاهد قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در این رویکرد، با استفاده از سامانه‌های آنلاین، انطباق استانداردهای حاکم بر کشورها با استاندارد مرجع ایکائو، توسط کشورهای متعاهد مقایسه شده و هر نوع تفاوت در استاندارد مشخص و به اطلاع دیگر کشورها رسانیده خواهد شد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همچنین پروتکل‌های ممیزی انطباق فعالیت‌ها با الزامات ایکائو نیز به صورت مستمر مورد بازنگری کشورها قرار گرفته و با توجه به شرایط هر کشور، وضعیت رضایت بخش، غیر رضایت بخش و یا غیر موثر در آن خصوص در سامانه درج شده و در موارد غیر رضایت بخش، با ارائه یک برنامه اقدامات اصلاحی و اجرای آن، که به صورت مداوم از سوی ایکائو پایش خواهد شد، در جهت رفع موارد عدم انطباق اقدام خواهد شد.

خداکرمی اظهارداشت: سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران نیز با امضاء موافقتنامه مربوطه به این برنامه پیوسته است و در نظر دارد تا از این برنامه به عنوان یک فرصت موثر جهت ارتقای توانمندی‌ها و بهبود نقش نظارتی خود بر صنعت هوانوردی استفاده کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها