امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24282
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 138
حجت‌الاسلام احمد مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره فلسفه روزه اظهار داشت: این مرزها توسط ...

حجت‌الاسلام احمد مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره فلسفه روزه اظهار داشت: این مرزها توسط انسان بین خود و خدایش ایجاد می‌شود و اگرچه خود انسان در این زمینه مقصر بوده اما در ماه مبارک رمضان خداوند دخالت بیشتری می‌کند تا این مرزهای خودساخته انسانی را بر‌دارد و انسان بتواند بیشتر به پرودگارش نزدیک شود با این حال گاهی انسان این رخداد را نیز به خوبی درک نمی‌کند.

مدیر مرکز تحقیقات مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه انسان باید بکوشد احساس محبت خدا نسبت به خودش را که در این ماه به صورت جدی و استثنایی است، درک کند، افزود: در ابتدای دعا افتتاح نیز بدین امر اشاره شده است بنابراین اگر انسان بتواند از این فرصت حب‌ورزی به خداوند براساس محبت خاص خدا استفاده کند، ماه مبارک رمضان برایش مفید و مؤثر می‌شود.

حجت‌الاسلام مبلغی یادآور شد:‌ انسان باید در این ماه کوشش کند ظرفیت‌های روحی و وجودی خود را برای رحمت‌های مختلف خداوند در وجودش پرورش دهد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های دریافت رحمت الهی با حسن ظن به خداوند فراهم می‌شود، افزود: همه کسانی که در این ماه به قرب الهی دست یافتند با چنین حرکت‌هایی به موفقیت رسیدند بنابراین نخست باید محبت خدا را در دل قرین کرد و از سوی دیگر حسن ظن به خداوند در ماه مبارک را رمضان فراهم ساخت این کارها بستری فراهم می‌کند تا رحمت خدا و مغفرت خاص او در این ماه ملموس و واقعی شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها