امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24285
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه پانصد و پنجاه و نهم در مورخ 4 تیرماه و ششصد مورخ 18 تیرماه شورای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه پانصد و پنجاه و نهم در مورخ 4 تیرماه و ششصد مورخ 18 تیرماه شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور اعضا برگزار شد و در آن 4 مناسبت برای درج در متن تقویم سال 1393 هجری شمسی و 5 مصوبه برای درج در ضمیمه تقویم رسمی کشور نهایی شد.

براین اساس، روز بیستم اسفندماه در متن تقویم به عنوان روز «راهیان نور»، روز 12 آذر به نام «روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»، 5 تا 15 شعبان به عنوان «دهه مهدویت» و 26 تیرماه سالروز تأسیس «نهاد شورای نگهبان» مصوب شد.

بر این اساس، روزهای مذکور در متن تقویم سال 1393 هجری شمسی درج می‌شود.

اما در همین جلسه، مناسبت‌هایی نیز جهت درج در ضمینه تقویم مصوب شد؛ این مصوبه اضافه می‌کند روز هشتم دی‌ماه به عنوان روز صنعت پتروشیمی، 8 اسفند به عنوان روز بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری، دهم تیرماه روز بزرگداشت صائب تبریزی، 15 مهرماه روز روستا و 13 شهریور در کنار روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی، به عنوان روز مردم‌شناسی به ضمیمه تقویم افزوده شد.

شورای فرهنگ عمومی، وظیفه ثبت وقایع مهم و نامگذاری روز‌ها در تقویم رسمی کشور را بر عهده دارد. سالانه برخی از مناسبت‌ها به تقویم اضافه شده و برخی دیگر از تقویم رسمی کشور حذف می‌شوند.
انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها