امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2430
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 168
به گزارش فارس به نقل از بی بی سی، گوگل با سواستفاده از شبکه های ناایمن بی سیم وای – فای و نفوذ به آنها توانسته اطلاعات شخصی هزاران کاربر را ثبت و ...

به گزارش فارس به نقل از بی بی سی، گوگل با سواستفاده از شبکه های ناایمن بی سیم وای – فای و نفوذ به آنها توانسته اطلاعات شخصی هزاران کاربر را ثبت و مورد بررسی قرار دهد.

مقامات رگولاتوری آلمان می گویند: این یکی از بزرگترین موارد تلاش برای حفاظت از داده های شخصی کاربران است که در طول تاریخ رخ داده است. با این حال آنها جریمه نهایی تعیین شده برای گوگل را ناکافی دانسته و معتقدند بدین روش نمی توان در برابر شرکتی همچون گوگل بازدارندگی ایجاد کرد.

گوگل مدعی است در جریان عکس برداری برای سرویس نمای خیابانی خود این اطلاعات را به طور ناخواسته جمع آوری کرده است. اطلاعات یاد شده شامل کلمات عبور ایمیل های افراد، عکس های شخصی و ... است. اطلاعات یاد شده به طور غیرقانونی در حد فاصل سال 2008 تا 2010 جمع آوری شده اند.

این تخلف منحصر به آلمان نبوده و در دهها کشور دیگر اروپایی و آسیایی رخ داده است. رسیدگی به این پرونده در دیگر کشورهای جهان هم در جریان است و تحت فشار مقامات قضایی و افکار عمومی گوگل مجبور به پاکسازی اطلاعا جمع آوری شده گردید.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها