امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24309
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه لبنانی البناء فاش کرد که در جدیدترین تحقیقات از انفجار تروریستی در منطقه بئر العبد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه لبنانی البناء فاش کرد که در جدیدترین تحقیقات از انفجار تروریستی در منطقه بئر العبد که از چند روز قبل آغاز شده، یک منبع امنیتی اعلام کرد که مخفی کاری شدیدی در روند تحقیقات صورت می‌گیرد و از هر نفوذ اطلاعات تحقیقات به خارج که امکان استفاده عاملان این اقدام تروریستی از اطلاعات آن را فراهم می‌کند یا در روند تحقیقات نیروهای امنیتی مانع ایجاد می کند، جلوگیری به عمل می‌آید.

این منبع تاکید کرد که اطلاعاتی که در این راستا در اختیار دارد؛ نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی به مجموعه دستاوردهایی رسیده‌اند که به زودی آنها را به نتایج مهمی خواهد رساند.

وی ابراز داشت که از تحقیقاتی که از باقیمانده دستگاه انفجاری داخل خودرو به دست آمده، مشخص شده که این دستگاه ساخت اسرائیل بوده و پیشتر در انفجارهای مشابه در منطقه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین این گزارش ،این موضوع دو احتمال را پیش روی محققان قرار داده، اول آنکه اسرائیل در پشت پرده این انفجار قرار دارد و دوم اینکه سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل این دستگاه را به طرف سومی داده‌اند که این طرف آن را در چندین بخش از منطقه استفاده کرده و به دنبال ایجاد فتنه شیعه و سنی در منطقه است.

این منبع از مردم لبنان خواست تا هوشیار باشند، چرا که روزهای آینده نتایج مطلوبی از تحقیقات به دست خواهد آمد.

سه‌شنبه گذشته یک انفجار تروریستی در یک مرکز فرهنگی در بخش پرتردد ضاحیه جنوبی بیروت به وقوع پیوست که در اثر این انفجار 53 تن از شهروندان لبنانی زخمی شدند، این انفجار که با موج گسترده محکومیت از سوی گروه‌های مختلف لبنانی و کشورهای بین المللی مواجه شد، از سوی تروریست‌های سوری انجام شد و روز بعد یک گروه تروریستی موسوم به یگان 313 مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها