امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24313
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌تمام سلام مأمور تشکیل کابینه لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر گفت که آتش‌فشان شعله‌ور منطقه روند تشکیل دولت لبنان را ...

به گزارش خبرگزاری فارس، ‌تمام سلام مأمور تشکیل کابینه لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر گفت که آتش‌فشان شعله‌ور منطقه روند تشکیل دولت لبنان را مشکل‌تر می‌کند و باقی ماندن لبنان در انتظار تشکیل دولت نیز هزینه‌های زیاد امنیتی و اقتصادی و مالی برای این کشور دارد.

وی به دیوار بی‌اعتمادی بین گروه‌های سیاسی در لبنان اشاره کرده و گفت که این عامل به بروز بحران‌ها و عمیق تر شدن آنها منجر می‌شود، لبنانی‌ها از گروه‌ها و فرقه‌های مختلف به دنبال تشکیل دولت هستند و به شرایط اهمیتی نمی‌دهند.

وی تاکید کرد که در روند تشکیل دولت ناامیدی به وی نفوذ نکرده است و همچنان امکان تشکیل دولت وجود دارد؛ مأمور تشکیل کابینه لبنان در ادامه گفت همچنان به دنبال تشکیل دولتی است که حداقل ساختارهای تجانس بین گروه‌های لبنانی را داشته باشد و سنگرهای خیابانی را به کرسی‌های وزارتی منتقل نکند.

سلام وظیفه محوله را امانتی می‌داند که نباید به سهولت در آن تفریط کرد و باید تمامی فرصت‌های موجود را ارزیابی کرد، او می‌گوید که کناره گیری از این روند برای وی «بدترین حلال» است که هیچ کس به آن میل ندارد و کسی هم به آن پیشنهاد نمی‌کند.

مأمور تشکیل کابینه با ستایش از نبیه بری و تلاش‌های وی در این مسیر، نگرانی خود را از بازگشت به خانه اول و درگیر شدن در سهمیه‌ها و اسامی ابراز داشت.

عربستان با دخالت در امور داخلی لبنان و تشدید فشار بر گروه‌های وابسته به خود در لبنان به دنبال عدم مشارکت حزب‌الله در دولت آینده لبنان است، این در حالی است که اکثریت قریب به اتفاق گروه‌های سیاسی لبنان این موضوع را غیر ممکن می دانند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها