امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24328
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، در نامه محمد جواد محمدی زاده معاون رییس جمهور و رییس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، در نامه محمد جواد محمدی زاده معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به مصطفی محمد نجار وزیر کشور آمده است: مسیر در نظر گرفته شده جهت کمربندی و توسعه بندر نوشهر موجب تخریب گنجینه ارزشمند باغ اکولوژیک نوشهر بعنوان قدیمی ترین مرکز گیاهشناسی کشور و بعنوان اثر طبیعی ملی می شود. 
در این نامه رییس سازمان حفاظت محیط زیست از وزیر کشور خواسته است، به فوریت به استانداری مازندران دستور دهید تا به منظور صیانت از این ذخیره گاه ژنتیک کشور نسبت به تعیین جایگزین مسیر خارج از محدوده و مرز این باغ گیاهشناسی اقدام نماید.  
باغ گیاه شناسی نوشهر به مساحت 34.5 هکتار در سال 1333 و پیش از باغ گیاه شناسی ملی در ایران در سال 1347 تاسیس شد و به دلیل اهمیت علمی ، پژوهشی و فرهنگی این باغ ،‌در سال 1386 با نام اثر طبیعی و به شماره 17795 در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها