امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24335
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، ارتش آزاد اعلام کرد که ترور یکی از سرکرده‌های ارتش آزاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، ارتش آزاد اعلام کرد که ترور یکی از سرکرده‌های ارتش آزاد به دست عناصر وابسته به القاعده به نوعی اعلام جنگ خواهد بود.

ارتش آزاد همچنین تأکید کرد که به القاعده اجازه نخواهد داد که آنها را مورد حمله قرار دهند و افزود که القاعده را مجازات خواهد کرد.

اعضای گروهک دولت اسلامی عراق وابسته به القاعده «کمال حمامی» عضو شورای نظامی ارتش آزاد و یکی از 30 فرمانده برتر این گروه را به قتل رسانده است.

یکی از فرماندهان معارض به «خبرگزاری رویترز»، گفته بود که القاعده عراق پیشتر به ارتش آزاد هشدار داده بود که جایی در استان لاذقیه ندارند.

منابع آگاه افزودند که ترور حمامی در پی درگیری حامیان ارتش آزاد و عناصر القاعده عراق بر به دست گرفتن کنترل یکی از ایست‌های بازرسی در استان لاذقیه روی داده است.

درگیری ارتش آزاد و جبهه النصره وابسته به القاعده، تنها اختلاف موجود میان معارضان حکومت سوریه نیست بلکه شکاف داخلی عمیقی میان فرماندهان جبهه النصره در پی اختلاف نظر در پیروی از القاعده عراق نیز ایجاد شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار