امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24337
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 98
  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری کیودو، یک مقام دولت ژاپن گفت که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و پارک گئون هه ...

  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری کیودو، یک مقام دولت ژاپن گفت که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و پارک گئون هه رئیس جمهور کره جنوبی در نشست گروه 20 که در ماه سپتامبر در روسیه برگزار می‌شود با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو نمی‌کنند.

خبرگزاری کیودو نوشت: توکیو دریافته است که رئیس جمهور کره جنوبی مایل است با نخست وزیر ژاپن درباره مشکلات تاریخی دو طرف از زمان جنگ جهانی دوم و همچنین اختلاف ارضی دو کشور مذاکره کند.

به گفته منابع آگاه در دولت ژاپن، شینزو آبه همچنین طرحی برای نشست دو جانبه با رئیس جمهور کره جنوبی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که اواخر سپتامبر برگزار می‌شود ندارد.

اظهارات منابع ژاپنی در حالی مطرح می‌شود که رئیس جمهور کره جنوبی اخیرا گفته بود شرایط و جوی که در حال حاضر بین کره و ژاپن وجود دارد مانع از آن خواهد شد که کره جنوبی اجلاس دو جانبه با ژاپن داشته باشد.

پارک گئون هه گفت: اگر مشکلات کره جنوبی و ژاپن همچنان ادامه داشته باشد روابط دو کشور روبه تخریب خواهد رفت. رئیس جمهور کره جنوبی موضوع اختلاف بر سر جزیره تاکه شیما (به زبان ژاپنی) و دوکدو (به زبان کره‌ای) و همچنین موضوع استفاده از زنان کره‌ای در جنگ‌ جهانی دوم برای سربازان ژاپن بعنوان برده‌های جنسی را از مهمترین مسائل تنش زا بین کره و ژاپن ذکر کرد.

علاوه بر آن، روابط دو کشور با انتشار گزارش سالانه دفاعی ژاپن که هفته گذشته منتشر شد تیره‌تر شد.

براساس گزارش سالانه دفاعی ژاپن، توکیو بار دیگر بر حاکمیت خود بر جزایر مورد اختلاف با سئول تاکید کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها