امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2435
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، طرح عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه دز به قمرود با هدف انتقال 181 میلیون مترمکعب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، طرح عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه دز به قمرود با هدف انتقال 181 میلیون مترمکعب آب در سال از رودخانه دز به سد کوچری و تصفیه‌خانه دودهک جهت تأمین آب شرب و صنعت درازمدت شهرهای خوانسار، خمین، گلپایگان، محلات، نیمور، سلفچگان، ساوه و شهر مقدس قم، کلید خورد.

همچنین در این مراسم این تصفیه‌خانه جدید آب شماره 3 و طرح افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه‌های یک و 2 در راستای افزایش ظرفیت تصفیه آب استان قم تا 4 هزار لیتر در ثانیه در مدت 15 ماه و با هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد ریال با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

از دیگر طرح‌هایی که امروز توسط احمدی‌نژاد افتتاح خواهد شد بهره‌برداری از تونل بلند انتقال آب انوج به قمرود است که با بهره‌برداری از آن 23 مترمکعب آب در ثانیه از سرشاخه‌های دز به حوضه قمرود منتقل می‌شود.

همچنین در این مراسم عملیات احداث تصفیه خانه جدید آب قم با اعتبار 60 میلیون یورو با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی آغاز شد.

مدت زمان پیش بینی شده برای احداث این پروژه 48 ماه است و با افتتاح این پروژه استان قم تا سال 1440 مشکلی در زمینه تصفیه آب نخواهد داشت.
انتهای پیام/78001/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها