امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24361
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، منابع آگاه دیپلماتیک و همچنین در میان گروه‌های مسلح اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، منابع آگاه دیپلماتیک و همچنین در میان گروه‌های مسلح اعلام کردند که پیش بینی می‌شود، گروه‌های مسلحی که کنترل شماری از مناطق استان حمص در مرکز سوریه را در دست دارند، ظرف روزهای آینده کنترل این مناطق را از دست بدهند.

این منابع در ادامه توضیح دادند: خارج شدن این مناطق از سیطره و کنترل گروه‌های مسلح به معنای افتادن آنها به دست نیروهای ارتش سوریه است تا به این ترتیب ارتش سوریه کنترل سومین شهر بزرگ سوریه را به دست گیرد.

منابع فوق الذکر تاکید می‌کنند که این اقدام ضربه و شکست بزرگی برای گروه‌های مسلح در سوریه و پیروزی استراتژیک و تبلیغات بزرگی بر نظام سوریه به شمار خواهد آمد و موجب خواهد شد، نظام سوریه تسلط خود بر بزرگراهی که دمشق را به سواحل دریای مدیترانه ارتباط می‌دهد، بیش از پیش افزایش دهد.

روزنامه انگلیسی تایمز نیز با انتشار چنین خبری تاکید کرد، این خبر مورد تایید یک دیپلمات اروپایی در ارتباط با نظام سوریه و گروه‌های مسلح و معارض در سوریه نیز قرار گرفته است.

این دیپلمات اروپایی گفته است که از بین رفتن ارتباط گروه‌های مسلح با لبنان بزرگ‌ترین ضربه را به گروه‌های مسلح فعال در سوریه وارد می‌کند و به نظام سوریه و حزب الله لبنان کمک خواهد کرد تا بیش از پیش کنترل منطقه «یبرود» را به دست گیرد و این به معنای از دست دادن راه‌ها کمک و امداد رسانی برای گروه‌های مسلح است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها