امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24386
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، عربستان سعودی روز شنبه از افراد سالمند و کسانی که بیماری‌های مزمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، عربستان سعودی روز شنبه از افراد سالمند و کسانی که بیماری‌های مزمن دارند خواست تا از انجام فریضه حج در این کشور خودداری کنند.

این درخواست عربستان به دلیل انتشار ویروس «کورونا» در این کشور مطرح شده که به کشته شدن 38 نفر تا کنون در این کشور منتهی شده است.

وزارت بهداشت عربستان شروطی را مطرح کرده که تمام کسانی که برای انجام حج و عمره به این کشور می‌آیند باید شامل این شروط باشند.

بر اساس این شروط، وزارت بهداشت از افراد سالمند و کسانی که دارای بیماری‌های مزمن نظیر بیماری قلب، کلیه، بیماری تنفسی، قند، بیماری‌های تورمی هستند و همچنین زنان باردار و کودکان خواسته شده تا از سفر به عربستان برای برگزاری مناسک حج خودداری کنند.

سازمان بهداشت جهانی نگران است که ویروس کورونا ممکن است بر میلیون‌ها مسلمانی که برای انجاک فریضه حج به این کشور می‌آیند تاثیر بگذارد.

ویروس کورونا تا کنون 81 نفر در جهان را آلوده کرده که تا کنون 45 نفر از آنها در گذشته‌اند. اولین مورد ابتلا به ویروس کورونا در جولای 2012 بوده است.

ویروس کورونا باعث ایجاد مشکلات تنفسی و التهاب ریوی شده و به سرعت باعث از کار افتادن کلیه‌های فرد آلوده می‌شود. این ویروس قابلیت انتقال از فردی به فرد دیگر را دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها