امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2439
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد با تأکید بر اینکه تاکنون سعی کردم چهره رسانه‌ای نباشم، اظهار کرد: در عین حال هیچگاه از انجام وظیفه شرعی و اخلاقی در مورد مشکلات و مسائل نظام کوتاهی نکردم.

* در فتنه 88 سکوت آگاهانه کردم/ باید از فضای بدبینی دست برداریم

وی با اشاره به سکوت خود در ارتباط با فتنه 88 گفت: در آن زمان سکوت آگاهانه کردم احساس داشتم اگر موضع‌گیری کنم قطعاً به وضعیت آشفته آن کمک نکرده‌ام.

معاون اول دولت هشتم خاطرنشان کرد: من پیرو امام علی(ع) هستم و اینکه چرا در آن زمان موضع خود را رسانه‌ای نکردم باید بگویم که آیا اصلاً تریبونی در اختیار ما بود؛ در عین حال در حد توانایی وقت گذاشته و به دنبال حل مشکلات بودم.

* به اجماع رسیدن مهم‌تر از اشخاص است

وی با بیان اینکه باید از فضای بدبینی دست برداریم، تصریح کرد: در حال حاضر ما اصلاح‌طلبان به دنبال اجماع هستیم چرا که تجربه 84 را داریم چون به اجماع نرسیده و شکست خوردیم قطعاً امروز برای ما به اجماع رسیدن مهم‌تر از آن است که به چه کسی برسیم؛ ممکن است خاتمی روی کاندیدای خاصی نظر داشته باشد ولی شرایط کشور ایجاب می‌کند که به سمت اجماع و تفاهم برویم، امروز نیز قطعاً نظر خاتمی و دیگران بر اجماع است اگر چه که دیگر وقتی نداریم.

وی متذکر شد: برخلاف برخی از دوستان اصولگرا که فعالیت‌های انتخاباتی و ستادهای خود را از ماه‌ها و سال‌ها قبل آغاز کرده‌اند اصلاح‌طلبان تاکنون هیچ کاری انجام ندادند به عنوان مثال این دومین سفر استانی بنده محسوب می‌شود که البته تنها در فضای دانشگاه حضور پیدا کردند چرا که برای دانشجویان و دانشگاهیان جایگاه بسیار بالایی را قائل هستم.

* جریان انحرافی، فرافکنی اصولگرایان است

عارف در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان انحرافی تأکید کرد: جریان انحرافی را فرافکنی اصولگرایانی می‌دانم که می‌خواهند شانه از زیر بار مسئولیت خالی کنند؛ تمام جریان اصولگرایان پشت این دولت قرار گرفته‌اند بنابراین باید امروز نیز مسئولیت هشت سال اداره کشور را جریان اصولگرایان با شهامت و مردانگی بپذیرند.

وی افزود: برخی از اصولگرایان اذعان می‌کنند که به احمدی‌نژاد رأی نداده‌ام در حالی که رفتارها و کردارها و مصاحبه‌ها و صحبت‌های گذشته برای ما مهم است؛ جریان اصولگرا مسئول عملکرد دولت است.

* اشکال دولت اصلاحات استفاده نکردن از نیروهای رقیب بود

عارف متذکر شد: یکی از اشکالات دولت اصلاحات این است که از گروه رقیب استفاده نکردیم و این را امروز قبول داریم بنابر این در دولت یازدهم باید از همه نیروها استفاده شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات فعلی در کشور گفت: امروز تورم مشکل‌ترین و مهم‌ترین مسئله در اقتصاد کشور محسوب می‌شود از طرفی در راستای گرانی‌های موجود با پدیده دیگری روبه‌رو هستیم که آن پدیده کم‌فروشی است.

وی با اشاره به بالا رفتن غیرمنطقی تقاضا در جامعه اذعان داشت: نگرانی‌ها در زمان گرانی بر این مبنا بود که اگر نخریم اجناس گران‌تر می‌شود بنابراین امروز شاهد پدیده دیگری به نام کم‌فروشی هستیم.

* مشکل تورم با تثبیت قیمت‌ها قابل حل است / مخالف وارداتم

وی با بیان اینکه در ابتدا برای حل مشکل تورم با راهبرد کوتاه مدت تثبیت قیمت‌ها وارد می‌شویم، ادامه داد: اولین مسئله در راهبرد کوتاه مدت ثبات قیمت‌ها است؛ بنده با واردات مخالفم چرا که واردات اخیر کشاورزان و تولیدکننده‌های ما را بیچاره کرده است.

وی با اشاره به راهبرد بلندمدت برای مهار تورم در کشور اذعان داشت: باید در راستای راهبرد بلندمدت بی‌انضباطی مالی و رشد نقدینگی مهار شود از طرفی باید شورای پول و اعتبار نیز در جایگاه خود قرار گرفته و نباید سیاست‌های مالی خود را به سیاست‌های پولی تحمیل کند.

وی با تأکید بر جذب سرمایه‌های سرگردان در جامعه افزود: باید سرمایه مردم را به چرخه تولید بازگردانیم که یکی از این سرمایه‌های نهفته ایرانیان خارج از کشور هستند؛ برای بیکاری نسل جوان هیچ راهی جز سرمایه‌گذاری نداریم.

* قانون اساسی را میثاق ملی می‌دانیم

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه قانون اساسی را میثاق ملی می‌دانیم و رئیس جمهور باید در چارچوب قانون اساسی حرکت کند، ادامه داد: دولت حق دارد در هر زمینه‌ای لایحه‌ای به مجلس ارائه داده و مجلس نیز حق رد، تصویب و یا اصلاح لایحه را دارد؛ اصلاح قانون اساسی را نباید هیچ رئیس جمهوری مطرح کند.

انتهای پیام/70003/صا40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها