امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24394
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهوری تونس عصر شنبه در تماس تلفنی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهوری تونس عصر شنبه در تماس تلفنی، فرارسیدن ماه مبارک رمضان و انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و خواستار مساعدت ایران برای برقراری آتش بس در سوریه در ماه مبارک رمضان شد.

روحانی با تشکر از تماس تلفنی رییس جمهوری تونس گفت: ما با جنگ و خونریزی میان مسلمانان در هر نقطه دنیا در ماه مبارک رمضان و هر ماه دیگری مخالفیم.

رییس جمهوری منتخب ملت ایران افزود: همه کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از جنگ، تقابل و خونریزی میان مسلمانان تلاش کنند و ایران هم از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

روحانی همچنین تصریح کرد: امیدواریم روند تحولات در مصر بگونه ای باشد که منافع مردم این کشور را تامین کند و البته هر تصمیمی را که مردم مصر اتخاذ کنند برای همگان محترم است.

رییس جمهوری تونس نیز گفت: ما هم از درگیری و خونریزی در مصر ناراحت هستیم و همراه با دیگران تلاش می کنیم تا آرامش به مصر و دیگر کشورهای اسلامی بازگردد.

روحانی در ادامه این گفت وگوی تلفنی از روابط رو به رشد دو کشور در عرصه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی ابراز خرسندی کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور دوست و بردار تونس سقفی قایل نیست و دولت یازدهم ایران در این مسیر گام برخواهد داشت.

رییس جمهوری منتخب ملت ایران با بیان اینکه آرزوی ما در ماه مبارک رمضان، موفقیت برای همه کشورهای مسلمان از جمله تونس است، اظهارداشت: همه باید با استعانت از خداوند برای رفع مشکلات دنیای اسلام و ایجاد وحدت میان امت اسلامی تلاش کنیم.

رییس جمهوری تونس نیز در پایان این گفت وگوی تلفنی با استقبال از دیدگاه های روحانی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتواند با رییس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار کند تا زمینه تحکیم و توسعه روابط دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها