امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24403
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الوطن مصر به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که «جان برنان» طی ساعات گذشته با «عبدالفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الوطن مصر به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که «جان برنان» طی ساعات گذشته با «عبدالفتاح السیسی» تلفنی گفت‌وگو و از وی به منظور بررسی تحولات کنونی مصر، درخواست دیدار کرد اما السیسی با این درخواست وی مخالفت کرده و به خاطر تلاش‌های آمریکا برای دخالت در امور مصر عصبانی شد و تاکید کرد: حاکمیت مصر خط قرمز است.

به گفته این منابع، السیسی به برنان گفت: مصر هرگز هیچ دیکته‌ای را قبول نمی‌کند و نهاد نظامی به دور از کودتاست و ما به دنبال عقد معامله با هیچ کس نیستیم؛ ملت حرف اول و آخر را می‌زند.

بر اساس این گزارش، السیسی سپس با عصبانیت گفت: اینجا رئیس جمهور دارد و وی حکومت می‌کند نه نهاد نظامی.

وی اظهار داشت: نهاد نظامی هرگز دخالت در امور مصر را نمی‌پذیرد و با وجود نهاد ریاست جمهوری که کشور را اداره می‌کند، نهاد نظامی تحولات را با هیچ کس بررسی نمی‌کند؛ نهاد نظامی وزارتخانه‌ای است که از مصر حمایت می‌کند و ارتباط سیاسی ندارد.

وزیر دفاع مصر همچنین از تداوم تماس‌های آمریکا با مسئولان سابق و رهبران اخوان‌المسلمین به خشم آمده و از آمریکا درخواست کرد تا دست از حمایت از اخوان‌المسلمین بردارد.

وی افزود: ارتش هیچ کس را تعقیب نمی‌کند، اینجا دستگاه قضایی دارد و ارتش متعلق به همه مصری‌هاست، مسئله ارائه کمک‌های مالی برای ما اهمیتی ندارد و پرونده روابط مصر و آمریکا و توافقنامه‌های امضاشده بین دو کشور و همه وجوه همکاری‌ها در حوزه اختیارات نهاد ریاست جمهوری است، اینجا رئیس جمهوری دارد که از سوی ملت تعیین شده است.

السیسی همچنین تاکید کرد که همه در این کشور شریک هستند و هیچ کس کنار گذاشته نمی‌شود اما در عین حال برای هیچ کس هیچ تضمینی وجود ندارد.

وی افزود که آمریکا همچنان از طریق برخی کشورها تلاش می‌کند بر نهاد نظامی و ریاست جمهوری برای آزادی فوری «محمد مرسی» رئیس جمهور عزل شده و معاونان وی، فشار وارد کند اما ما با این فشارها قاطعانه مخالفت کردیم.

وی اظهار داشت که سرعت ارسال هواپیماهای اف 16 آمریکا به مصر بیانگر ترس واشنگتن از افزایش روابط نظامی بین مصر و چین و جلب رضایت فرماندهان نیروهای مسلح مصر است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها