امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24405
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس ایتالیا روز گذشته 38 نفر از جمله اعضای شورای یکی از شهرهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس ایتالیا روز گذشته 38 نفر از جمله اعضای شورای یکی از شهرهای جنوبی این کشور را به اتهام ارتباط با مافیا بازداشت کرد.

پلیس در عملیات گسترده‌ای که با هدف مبارزه با فساد مقامات محلی آغاز کرده، آدرس‌های بسیاری در جنوب این کشور را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده است.

تعدادی از اعضای شورای شهر و شخص شهردار «اسکالیا» از جمله کسانی بودند که روز گذشته در جریان این عملیات بازداشت شدند.

«باسکوئله باسلیا» که شهردار این شهر یازده هزار نفری است، متهم است که بین دو گروه رقیب مافیا نقش رابط را ایفا کرده و قراردادهای شهری را به شرکت‌های مافیایی واگذار کرده است.

پنج نفر از مجموع 6 عضو شورای این شهر بازداشت شد‌اند. فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی این شهر نیز در رابطه با «مشارکت در اقدامات مجرمانه» مورد بازجویی قرار گرفته است.

«باری»، «ماترا»، «سالرنو» و «ترنی» دیگر شهرهایی ایتالیا هستند که پلیس در جریان عملیات اخیر خود افرادی را در آن‌ها بازداشت کرده است.

اخاذی، آدم‌ربایی، تقلب، نگهداری غیرقانونی تسلیحات از جمله اتهاماتی است که این افراد با آن روبرو هستند. بنا بر اعلام پلیس، دارایی‌های این افراد به ارزش 60 میلیون یورو توقیف شده است.

این تازه‌ترین مورد از تلاش‌های دولت ایتالیا برای برخورد با فساد مقامات محلی است. دولت ایتالیا سال گذشته شورای شهر «رگیو کلابریا» را به دلیل نفوذ مافیا در میان اعضاف منحل کرد و خود کنترل شهر را در اختیار گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها