امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24406
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، گروه‌های مخالف دولت «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، وزیر کشور را متهم کرده‌اند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، گروه‌های مخالف دولت «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، وزیر کشور را متهم کرده‌اند که در کشف ابعاد گسترده جاسوسی آمریکا از کشورهای متحد نظیر آلمان ناتوان بوده است، موضوعی که می‌تواند بر انتخابات ماه سپتامبر آینده در آلمان تاثیر گذار باشد.

سوالات درباره این موضوع که آیا دولت آلمان درباره جاسوسی ناخوانده توسط آژانس امنیت ملی آمریکا مطلع بوده باعث ایجاد تنش در آلمان شده است.

این در حالی است که آلمان تا دو ماه دیگر شاهد انتخابات خواهد بود و  آنگلا مرکل انتظار دارد تا برای سومین دوره همچنان قدرت را در این کشور در اختیار داشته باشد.

«هانس پیتر فردریک» وزیر کشور آلمان روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته در واشنگتن با «جو بایدن» معاون رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی دیدار کرد تا اطلاعات بیشتری درباره جاسوسی آمریکا از آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بدست آورد.

گروه‌های مخالف دولت، اظهارات فردریک را رد کرده‌اند که گفته بود جاسوسی آمریکا از ارتباطات جهانی باعث خنثی شدن 45 حمله در جهان شده که 5 مورد آن در آلمان بوده است.

موضوع جاسوسی دولت، موضوع بسیار حساسی در آلمان به شمار می‌آید به خصوص اینکه این کشور در دوران هیتلر تحت بازجویی و جاسوسی‌های سنگینی قرار داشت.

یک مجله آلمانی هفته پیش نوشت که جاسوسان آلمانی زمانی که سازمان امنیت ملی آمریکا در حال فریاد زدن هستند، در خواب به سر می‌بردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار