امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24409
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک روزنامه‌نگار نزدیک به «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی می‌گوید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک روزنامه‌نگار نزدیک به «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی می‌گوید اگر اسنودن تمام اطلاعاتی را که در اختیار دارد افشا کند، می‌تواند «بدترین کابوس» آمریکا را رقم بزند.

«گلن گرین‌والد» خبرنگار روزنامه «گاردین» که اولین بار اسناد اسنودن را منتشر کرد، در مصابحه‌ای که روز شنبه به چاپ رسید، گفت دولت آمریکا در پیگیری و برخورد با این کارمند سابق آژانس امنیت ملی، بسیار محتاط باشد.

وی در مصاحبه با روزنامه آرژانتینی «لا ناسیون» گفت: اسنودن آنقدر اطلاعات در اختیار دارد که می‌تواند در عرض یک دقیقه چنان ضربه‌ای به آمریکا بزند که تاکنون نظیر نداشته است.

گرین‌والد افزود: دولت آمریکا باید هر روز زانو بزند و دعا کند که اتفاقی برای اسنودن نیفتد، چراکه اگر اتفاقی برای او رخ دهد، تمام اطلاعات وی افشا می‌شود و آنوقت بدترین کابوس آمریکا رقم می‌خورد.

اسنودن که به اتهام جاسوسی از سوی آمریکا تحت تعقیب است، بیش از دو هفته است که در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می‌برد. وی به دنبال گرفتن پناهندگی سیاسی از روسیه است، تا زمانی که بتواند به صورت قانونی به کشورهای آمریکای لاتین سفر کند. ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه به وی پیشنهاد اعطای پناهندگی سیاسی داده‌اند. گرین‌والد سه‌شنبه هفته قبل به رویترز گفته بود که اسنودن احتمالا پیشنهاد پناهندگی در ونزوئلا را می‌پذیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها