امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24433
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 115
«شیخ أحمد الزین» رئیس مجلس امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت با اشاره به نا ...

«شیخ أحمد الزین» رئیس مجلس امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت با اشاره به نا آرامی و فتنه ای که چندی پیش در صیدا به پا شد، تاکید کرد: این شهر همچنان مقاوم باقی خواهد ماند.

وی افزود: در انفجار چند روز پیش در ضاحیه جنوبی بیروت جای پای گروههای سلفی تکفیری که آشکارا تحت حمایت مالی آمریکا و قطر هستند، دیده می شود.

الزین با اشاره به مقررات اتحادیه عرب گفت : این اتحادیه در تلاش برای نابودی کشور است.

صیدا مقاوم باقی خواهد ماند

احمد الزین که پیش از این قاضی شهر صیدا بود، در مورد آینده این شهر در پی فتنه و آشوب احمد الاسیر در آن، تصریح کرد: صیدا به کمک خداوند همچنان مقاوم و متحد باقی خواهد ماند و با تمام مناطق لبنان در ارتباط است و خارج کردن آن از این خط غیر ممکن است.

وی تاکید کرد: تلاش عوامل فتنه انگیزی در لبنان ناکام خواهند ماند و همانطورکه اکنون شاهدیم صیدا همچنان پیشرو خط مقاومت و پرچمدار دفاع از جنوب لبنان در راستای منافع کشور خواهد ماند و ما نیز حامی مقاومت و دفاع از کشور هستیم.

شیخ أحمد الزین سپس با اشاره به سرکوب نیروهای انقلابی در بحرین اظهارداشت: این اقدام در چارچوب طرح آمریکا برای غارت منطقه صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اگر مشکل بحرین و انقلاب آن را بدون در نظر گرفتن اوضاع جاری کشورهای عربی و اسلامی مورد توجه قرار دهیم، به خطا رفته ایم زیرا تحولات بحرین و بحران کشورهای عربی و اسلامی در چارچوب سناریوی کلی و فراگیر آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی جا دارد که هدف از آن غارت منطقه و تسلط بر ثروت نفتی و نیز در اختیار گرفتن مواضع راهبردی آن است تا به این ترتیب طرح مورد صهیونیست ها در فلسطین تحقق یابد.

الزین در توضیح این مطلب افزود: تمام این تکاپوها در چارچوب طرح نژاد پرستانه و خصمانه برای تسلط صهیونیست ها بر منطقه جا دارد و اکنون  در سوریه، عراق و سودان ونیز سایر کشورهای عربی به اجرا گذاشته شده است.

سران عرب خلیج فارس به ابزار صهیونیستی – آمریکایی تبدیل شده اند

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی سران کشورهای عربی خلیج فارس به ویژه بحرین به ابزار اجرایی طرح صهیونیستی- آمریکایی تبدیل شده اند از همین رو همه مسلمان جهان عرب باید به این موضوع واقف بوده و از آن غافل نشوند و انتظار می‌رود برای مقابله با آن به تمدن اسلامی و قرآن کریم و سنت رسول اکرم (ص) رجوع شود.

رئیس مجلس امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان تاکید کرد: گام نخست برای مقابله با طرح مزبور این است که علما و سران کشورهای عربی و مسلمان با یکدیگر دیدار کرده و یک طرح  اسلامی برای وحدت امت مسلمان ارائه دهند که ضامن آزادی و کرامت آنان باشد.

وی منبع تمام اقدامات تحریک آمیز سران عرب را آمریکا و حمایت مالی و تسلیحاتی آنان دانسته و اظهارداشت: ما باید به این وضعیت نگاه عمیقی داشته باشیم و آن دسته از سران عرب که منافع خود را در پس طرح آمریکایی می دانند باید به سقوط این طرح نگاهی داشته باشند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها