امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24448
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۲
تعداد بازدید: 55
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم اظهار داشت: با توجه به اینکه این وزارتخانه نیاز به تحول دارد، یکی از انتظارات از وزیر آینده این است که توجه جدی و جامعی به وزارت آموزش و پرورش داشته باشد.
وی افزود: در دوران حمیدرضا حاجی‌بابایی، نوآوری‌های خوبی صورت گرفت، اما این اقدامات نیاز به استمرار و پیگیری دارد، البته این اقدامات باید حساب شده، بدون شتابزدگی و با مطالعه و پژوهش همراه باشد.

*وزیر آموزش و پرورش باید وضعیت معلمان را از نظر معیشتی مدنظر قرار دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: وزیر آموزش و پرورش باید وضعیت معلمان را به خصوص از نظر معیشتی مدنظر قرار دهد و در خصوص متون درسی نیز باید کارشناسی دقیق‌تری صورت گیرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در شکل‌دهی نسل آینده ایران از نظر آموزشی و مسائل تربیتی نسبت به سایر دستگاه‌های دیگر مهمتر است و از طرف دیگر توجه به مباحث قانونگرایی، قانونمندی و فرهنگ درست کار، نیاز به جدیت خاصی دارد که در محتوای آموزشی دروس باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته این نماینده مجلس، در دولت، وزارتی بالاتر از وزارت آموزش و پرورش نیست و بنیادی‌تر از آن وجود ندارد.

*آموزش و پرورش در اصلاح ساختار و ایجاد تحول نیاز به پژوهش‌های اساسی دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی اظهار داشت: با توجه به گذشته وزارت آموزش پرورش، مدیر توانمند در این وزارتخانه کمتر دیده می‌شود و عملکرد وزارت آموزش و پرورش بیشتر جنبه تدریسی و آموزشی داشته است.

وی اضافه کرد: وزیر آینده آموزش و پرورش باید مدیری توانمند و باسابقه و نوآور باشد و از نخبگان برای وزارت آموزش و پرورش بیشترین استفاده را ببرد و با مجلس نیز تعامل خوبی داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: آموزش و پرورش در اصلاح ساختار و ایجاد تحول نیاز به پژوهش‌های جدی و اساسی دارد که وزیر آینده باید به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها