امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24453
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، یک منبع عراقی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: عزت الدوری جنایتکار عراقی ...

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، یک منبع عراقی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: عزت الدوری جنایتکار عراقی و طارق الهاشمی که تحت تعقیب قضائی است و نیز حارث الضاری رئیس هیئت علمای مسلمان عراق سرگرم بررسی امکان متحد کردن صفوف خود به منظور تشکیل جبهه ای موسوم به «جبهه ملی برای آزادی عراق» هستند.

این منبع به نقل از یکی از نزدیکان به یکی از سه فرد نامبرده اعلام کرد که نشست‌هایی بین نمایندگان الدوری و الهاشمی و الضاری و شخصیت های دیگر عراقی در جریان است که هدف از آن کنار گذاشتن اختلافات به منظور دستیابی به هدفی است که از آن تحت عنوان آزادی عراق یاد می‌کنند.

منبع مزبور در توضیح این مطلب افزود: حاضران در نشست‌های مزبور سرگرم بررسی تشکیل جبهه‌ای هستند که آن را جبهه ملی برای آزادی عراق و یا به نام دیگری خواهند نامید به این شرط که جبهه مزبور در زمان حاضر پاسخگوی نیازها و خواسته های طرفهای شرکت کننده در نشست باشد.

این منبع عراقی با احتمال اینکه نشست این افراد و شخصیت‌ها در یکی از شهرهای ترکیه و احتمالا استانبول برگزار شده باشد، افزود: نشست‌ها در فواصل زمانی مختلف و با تغییر نمایندگان حاضر و نیز تغییر محل برگزاری آن، ادامه می‌یابد تا محرمانه بودن آن حفظ شود.

عزت الدوری معاون رئیس جمهور مخلوع عراق و مسئول شورای عالی انقلاب بود که از سال 2003 و در پی سقوط رژیم بعث تحت تعقیب بوده است.

وی پس از دستگیری و اعدام صدام، عملا نفر اول حزب ممنوعه بعث محسوب می شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها