امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24466
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: امروز آمریکای جهانخوار و نظام سلطه که با تجدید حیات امت اسلام، منافع نامشروع خود را در خطر می‌بینند، گسترش اختلافات فرقه‌ای و قبیله‌ای و مذهبی را در دستور کار داشته و می‌خواهد دنیای اسلام را که امروز به یک جبهه متحد و هماهنگ در برابر نظام سلطه تبدیل شده در معرض این خطر و آسیب قرار دهد.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در کشور مصر مشاهده می‌شود ثمره سیاست تفرقه‌افکنانه و اختلاف‌آفرین آمریکاست، افزود: اگر دیروز عالم عالیقدر و مجاهد شیعی را آنگونه به شهادت نمی‌رساندند امروز شاهد این گونه شکاف‌ها و نزاع‌ها در درون جامعه اسلامی نبودیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیریت اختلافات در امت اسلام در دست آمریکاست و تشنج‌های امروز در کشور مصر، سوریه، بحرین، افغانستان و پاکستان و در دنیای اسلام به دست تبهکار آمریکا مدیریت می‌شود و لذا برای برون رفت از همه تنگناها و مشکلات و تحکیم صفوف خود و حفظ مردم سالاری و دموکراسی در دنیای اسلام در کشور مصر باید ملت قهرمان مصر یکپارچه و متحد رویارویی زیاده‌خواهی آمریکا بایستند و نقشه‌ها و توطئه‌هایی که دقیقا برخلاف آموزه‌های دینی است را رصد کند و در مقابل مجریان این نقشه‌ها با قدرت بایستند.

ابوترابی‌ ادامه داد:‌ ملت سوریه نیز باید در کنار هم در برابر نقشه‌های مدیریت شده توسط استکبار جهانی از استقلال، شرف و حیثیت خود دفاع کنند و در کنار سایر ملل مسلمان همه با هم یکپارچه و متحد تحت رهبری زعیم عالیقدر امت اسلام رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقابل کودتاها و اندیشه‌ها و افکار باطل تکفیری ضد اسلامی هماهنگ و متحد اقدام کنیم.

نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: آینده متعلق به امت اسلام، آزادیخواهان جهان و تمام ملت‌هایی است که از منافع خود دفاع می‌کنند و اراده کرده‌اند که هزاره سوم را به هزاره حاکمیت ملت‌ها و نفی استعمار و استبداد تبدیل کنند.
رئیس جلسه علنی امروز مجلس همچنین با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امیدوارم در سایه انوار پر‌فروغ عبودیت و بندگی که ماه رمضان نماد برجسته آن است، به نور فضائل ارزشمند اسلامی نورانی شده و در پرتو آراستگی به مقام عبودیت و ترک گناه و معصیت در مسیر سعادت گام برداریم و دنیا و آخرت خود را به نور ایمان و معرفت منور کنیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی ثمره ارزشمند شجره طیبه عبودیت و بندگیست و تداوم انقلاب و افزایش اقتدار ملت اسلام در سایه بازگشت به هویت دینی و اسلامی خویش است و ماه مبارک رمضان فرصتیست برای تجدید‌حیات امت اسلام و حضور دین در عرصه حیات فردی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ملل مسلمان جهان.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در خانه ملت خاطرنشان کرد: بیداری امت اسلامی دقیقا حرکت هماهنگ ملت‌های اسلامی در رویارویی با زیاده‌خواهی نظام سلطه بوده و این بازگشت به هویت اسلامی و دینیست.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها