امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24474
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز خانه ملت، بررسی لایحه اصلاح قانون نظام ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز خانه ملت، بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور را ادامه دادند و ماده 14 این لایحه را پس از بحث و بررسی با 148 رای موافق، 7 رای مخالف و 15 رای ممتنع از 244 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، در اتحادیه‌ها، افراد منتخب به ترتیب بر اساس اکثریت نسبی آراء مأخوذه شامل یک نفر رئیس، دو نفر نائب رئیس (اول و دوم)، یک نفر دبیر و یک نفر خزانه‌دار تعیین می‌شوند. همزمان با برگزاری انتخابات، اعضای هیئت مدیره اتحادیه، انتخاباتی برای انتخاب دو نفر بازرس (اصلی و علی‌البدل) برگزار می‌شود.

طبق مصوبه مجلس، در صورت عدم آمادگی پذیرش سمت تعیین شده توسط طرح منتخب، تعویض سمت وی با سمتی که احراز آن نیاز به تعداد آراء‌ کمتری دارد، بلامانع است.

خانه ملتی‌ها مقرر کردند در صورت تساوی آراء بین دو یا چند نفر از اعضای هیئت مدیره اتحادیه، سمت آنها به طریق قرعه توسط رئیس کمیسیون نظارت و یا نماینده وی و با حضور اکثریت اعضای هیئت مدیره اتحادیه تعیین می‌شوند.

وکلای ملت مصوب کردند در صورت درخواست همه منتخبین، سمت آنها از طریق برگزاری انتخابات داخلی در حضور رئیس یا نماینده کمیسیون نظارت تعیین می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها