امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24495
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در اخطاری با استناد به اصول 110 و 25  قانون اساسی و در تذکری با استناد به ماده 24 آئین‌نامه داخلی، اظهار داشت: طی دو روز گذشته به نقل از یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس، گفته شده که قرار است مجلس مراسمی را برای تجلیل از احمدی‌نژاد برگزار کند در حالی که این موضوع نیازمند استمزاج از نمایندگان مجلس است.

وی افزود: با توجه به رفتارهای آقای احمدی‌نژاد با مجلس به عنوان مهمترین نهاد دموکراتیک کشور که در جهت تضعیف آن داشته‌اند، لذا به نظرم این موضوع به هیچ وجه مورد پذیرش بخش اعظمی از نمایندگان مجلس نیست و طبیعتا با توجه به اینکه این مسئله به هویت کلی مجلس برمی‌گردد، باید از نمایندگان درباره آن سؤال شود.

نماینده ارومیه در مجلس همچنین با اشاره به نامه روز گذشته علی مطهری نماینده تهران درباره وجود وسایل شنود در دفتر کارش، گفت: روز گذشته یکی از نمایندگان مطالبی را درباره گذاشتن وسایل شنود در دفتر کارش مطرح کرد که این موضوع کاملا با اصل 25 قانون اساسی مغایرت دارد و ابهاماتی را در جامعه ایجاد کرده است.

جهانگیرزاده خطاب به ابوترابی‌فرد گفت:‌از جنابعالی به عنوان رئیس جلسه می‌خواهم درباره این موضوع صحبت کنیم تا اگر تدبیری دارید یا کمیسیونی را مکلف به پیگیری این موضوع کرده‌اید تا به مردم و مجلس توضیح دهند، باید آن را بیان می‌کردید تا اگر ابهامی وجود دارد، رفع شود و اگر تخلفی صورت گرفته با آن تخلف برخورد قانونی انجام شود.

در ادامه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر اول جهانگیرزاده که درباره تلاش هیئت رئیسه برای برگزاری مراسم تجلیل از احمدی‌نژاد بود، گفت:‌در این ایام هیئت رئیسه، جلسه‌ای نداشته تا تصمیمی در این زمینه اتخاذ کند و البته اگر هم تصمیمی گرفته می‌شد به اطلاع نمایندگان می‌رسید.

نائب رئیس اول مجلس همچنین با اشاره به تذکر دوم جهانگیرزاده که درباره کار گذاشتن وسایل شنود در دفتر کار علی مطهری بود، گفت: چنین اتفاقی در دفتر همکاران در نهاد قانونگذاری و مجلس رخ نداده و ظاهرا این مسئله در خارج از مجلس بوده است که متولیان ذیربط و حراست مجلس این موضوع را بررسی می‌کنند و گزارش خواهند داد و قطعا مجلس در صورت دریافت گزارش حراست، اقدام قاطعی انجام خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها