امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24516
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، بر اثر حمله پهپادهای آمریکایی به وزیرستان شمالی 3 نفر کشته شدند. این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، بر اثر حمله پهپادهای آمریکایی به وزیرستان شمالی 3 نفر کشته شدند.

این حمله در منطقه «میر‌علی» واقع در 35 کیلومتری «میرانشاه» مرکز وزیرستان شمالی رخ داد.

گزارشات حاکی از آن است که ساعات پایانی شب گذشته، پنج پهپاد آمریکایی با نقض حریم هوایی پاکستان وارد وزیرستان شمالی شدند و شروع به پرواز در ارتفاع پایین کردند.

این هواپیماها پس از مدتی گشت‌زنی در منطقه، چند راکب موتورسیکلت را هدف قرار دادند که بر اثر آن چند منزل مسکونی نیز آسیب دید.

اگرچه گفته می‌شود که هدف اصلی پهپادها شبه‌نظامیان خارجی بودند اما هویت کشته‌شدگان این حادثه هنوز مشخص نشده است.

در ماه جاری میلادی، این دومین باری است که مناطق قبایلی پاکستان هدف حمله پهپادهای آمریکایی قرار می‌گیرد.

از زمان روی کار آمدن دولت جدید در پاکستان، با وجود اعتراض به ادامه این حملات، مناطق قبایلی 3 بار هدف حمله پهپادها قرار گرفته است.

در حمله قبلی پهپادها به وزیرستان شمالی بیش از 17 نفر که بیشترشان از اعضای «شبکه حقانی» یا به عبارتی طالبان طرفدار پاکستان بودند کشته شدند.

در حمله پهپادهای آمریکایی اغلب شبه‌نظامیان حامی پاکستان از جمله «ولی‌الرحمن» مرد شماره 2 طالبان پاکستان، «مولوی نذیر» رهبر بخشی از طالبان وزیرستان جنوبی که روابط نزدیک با سازمان اطلاعات پاکستان داشت و «قاری حسین» از دیگر رهبران طالبان هدف حمله قرار گرفته‌اند و البته تعدادی از افراد القاعده و مردم عادی نیز در حمله پهپادها کشته شده‌اند.

دولت پاکستان تاکنون بارها با اعتراض به ادامه این روند که موجب نقض حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان و کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان این کشور می‌شود، خواستار توقف این حملات شده اما این درخواست بابی‌توجهی مقامات آمریکایی مواجه شده است.

دولت پاکستان اعلام کرده است که ضرر حمله پهپادها بیش از منافع این گونه حملات است و بنابراین اگر آمریکا متعهد شود حمله پهپادها را قطع کند ارتش برای سرکوبی شبه‌نظامیان مناطق قبایلی دست به یک عملیات گسترده در این مناطق می‌زند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها