امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24518
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، ژنرال «شلومو گازیت» روز گذشته اذعان کرد اسرائیل در دهه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، ژنرال «شلومو گازیت» روز گذشته اذعان کرد اسرائیل در دهه 1970 هم حداقل یک زندانی با هویت محرمانه داشته که بدون اطلاع عموم جامعه در زندانی مخفی نگهداری می‌شده است.

رئیس اسبق واحد اطلاعات نیروهای نظامی رژیم‌صهیونیستی در بخشی از یادداشتی که روز گذشته منتشر کرد، آورده است: تقریبا 36 سال قبل بود که من به عنوان مدیر اطلاعات نظامی اجازه بازداشت یک «زندانی ایکس» و نگهداری وی در انزوای کامل را صادر کردم. من با وجدان آرام این کار را انجام دادم و از تبعات علنی شدن حضور این زندانی در زندان نیز آگاه بودم. مدیران بالادست من هم از این راز با خبر بودند و به من اجازه دادند چنین تصمیمی بگیرم.

وی در بخشی دیگر ادعا می‌کند که این زندانی بعدها در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته و به درستی محاکمه شده، با این حال حتی اگر امروز هم برخی اطلاعات مربوط به او منتشر شود، می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به اسرائیل وارد کند.

گازیت در این یادداشت اشاره‌ای به هویت این زندانی نمی‌کند، اما دوره‌ای که او راجع به آن صحبت می‌کند، به اواخر اولین دوره نخست‌وزیری «اسحاق رابین» باز می‌گردد. در آن زمان «شیمون پرز رئیس کنونی رژیم‌صهیونیستی وزیر دفاع این رژیم بود و «ییگال آلون» وزیر خارجه بود.

«بن زایگیر» مأمور سابق سرویس اطلاعاتی رژیم‌صهیونیستی بود که بعدها به سرویس‌های اطلاعاتی استرالیایی پیوست. وی به دلیل افشای اطلاعات محرمانه از سوی اسرائیل تحت تعقیب قرار گرفت و نهایتا پس از ربایش به زندان فوق‌امنیتی «آیالون» در تل‌آویو منتقل شد. وی مدتی بعد در زندان کشته شد. عدم افشای هویت این زندانی و نگهداری مخفیانه وی موجب شده است تا به او لقب «زندانی ایکس» داده شود. رژیم‌صهیونیستی مدعی است که وی در زندان خودکشی کرده است.

اخیرا رسانه‌های اسرائیلی از حضور یک زندانی ایکس دیگر در زندان آیالون خبر داده‌اند. دو بند 13 و 15 از زندان آیالون محلی است که در حال حاضر هم زندانی‌های امنیتی با هویت محرمانه در آن‌ها نگهداری می‌شوند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها