امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24543
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به حماسه‌آفرینی مردم در روز 24 خرداد، گفت: ملت ایران با این حماسه‌آفرینی به سردمداران آمریکا و اتحادیه اروپا فهماندند که از تهدیدها و تحریم‌ها هراسی به دل راه نمی‌دهند و همچنان به اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری پایبند هستند.

وی ادامه داد: این حضور حماسی باعث یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب شده است به طوری که در بسیاری از رفتارها و گفتارهای خود تغییرات قابل توجهی داشته‌اند؛ دشمنان انقلاب باید در برابر عظمت ملت ایران سر تعظیم فرود آورند و از تحریم‌‌ها و تهدیدهای ناجوانمردانه خودداری کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس خطاب به نمایندگان با بیان اینکه حضور حماسی مردم، مسئولیت دولت یازدهم و مجلس نهم را چند برابر کرده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باید نسبت به آسیب‌شناسی عملکرد یکساله خود و ترسیم راه آینده و حل مشکلات اساسی کشور و مردم و تسهیل در اصلاح قوانین ضروری اقدام کرده و کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز باید فعالتر از گذشته به کار خود ادامه دهند و با برگزاری جلسات کارشناسی مشترک با دولت و کارشناسان نسبت به انجام وظایف اساسی خود اقدام کنند و از انجام کارهای روزمره بپرهیزند.

اکبریان خاطرنشان کرد: نظارت، یکی از وظایف اساسی مجلس است که متاسفانه نظارت همچنان در مجلس ضعیف است و این ضعف باعث شده تا دولتمردان آنچه را که دلشان می‌خواهد انجام دهند و لذا مجلس باید نسبت به فعالتر کردن نظارت و اطلا‌ع‌رسانی دقیق اقدام کند و متخلفان را به قوه قضائیه معرفی کند و در این امر تنها رضای خدا و منافع ملی کشور را در نظر بگیرند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: همکاری صمیمانه دولت و مجلس، تعامل و همکاری صمیمانه و صادقانه با دولت آینده و کمک به بهبود امور یکی از اقدامات موثر مجلس می‌تواند باشد امیدوارم که شأن مجلس ابتدا توسط خود نمایندگان حفظ شود و مجلس خدای ناکرده مبدل به ثناگوی دولت نشود.

وی خطاب به رئیس‌جمهور منتخب مردم اظهار داشت: تعامل و همکاری با مجلس و اجرای دقیق قوانین می‌تواند همکاری دولت یازدهم با نمایندگان ملت را چند برابر کند و به کشمکش‌های مختلف دولت و مجلس خاتمه دهد.
اکبریان با بیان اینکه اجرای قوانین مصوب مجلس یکی از وظایف دولتمردان و قوه مجریه است، گفت: اگر مشکلی وجود دارد نباید در تریبون‌‌ها مطرح شود با تعامل در مجلس و ارسال لایحه و طرح در مجلس می‌توان این نقیصه را برطرف کرد و موجب چند برابر شدن تعامل دولت و مجلس شد و به قانون‌گریزی‌ها در جامعه که سرمنشأ آن در دولتمردان است پایان داد و ثابت کرد که اجرای قانون تنها وظیفه طبقات پایین و محروم جامعه نیست همه باید التزام عملی به قوانین کشور داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: انتخاب وزیران، معاونین وزرا و معاونین رئیس‌‌جمهور و استانداران و سفیران از نیروهای ولایتمدار، باتجربه، متعهد، متخصص، کارآزموده و ساده‌زیست و عدم استفاده از نیروهای تندروی چپ و راست که مشکل اصلی کشور هستند می‌تواند امید روشنی را برای حل مشکلات کشور و همکاری با مجلس را برای دولت نوید بدهد.

اکبریان ادامه داد: انسجام داخلی همه دلسوزان نظام تحت زعامت مقام معظم رهبری و فعا‌لتر کردن دیپلماسی کشور با حفظ اصول عزت، حکمت و مصلحت تعامل سازنده با دنیا، استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور با‌لاخص دیپلماسی پارلمانی و ایرانیان خارج از کشور و اعتمادسازی در مسائل مختلف با سایر کشورها می‌تواند ملت را در مقابل تحریم‌های ناجوانمردانه نجات بدهد.

وی افزود: یکی از مشکلات دولت‌های نهم و دهم کم‌لطفی نسبت به تولید، صنعت و کشاورزی بوده که امیدواریم دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشد که خلق حماسه اقتصادی بعد از حماسه سیاسی عملی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها